• Index
  •  » Inne
  •  » Czarny proch - aspekt prawny

#16 2010-10-22 12:40:02

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

A ja nie jestem takim pesymista. Wierze, ze jak ochlona co niektorym glowy, to zejda na ziemie. Jak bedzie, czas pokaze, nie ma co sie na zapas goraczkowac. Niestety na decyzje politykow nie mamy zadnego wplywu. To co mozemy zrobic, to 'podzekowac' co niektorym w nadchodzacych wyborach. I tyle...
A pryzynam szczerze, ze jak czasami czytam wypowiedzi niektorych politykow, to moj rewoler sam sie laduje...


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#17 2010-10-22 12:56:21

yankes62

Niebieski dziubasek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 541
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

smednir napisał:

A ja nie jestem takim pesymista. Wierze, ze jak ochlona co niektorym glowy, to zejda na ziemie. Jak bedzie, czas pokaze, nie ma co sie na zapas goraczkowac. Niestety na decyzje politykow nie mamy zadnego wplywu. To co mozemy zrobic, to 'podzekowac' co niektorym w nadchodzacych wyborach. I tyle...
A pryzynam szczerze, ze jak czasami czytam wypowiedzi niektorych politykow, to moj rewoler sam sie laduje...

Smednir. Myślisz że ci inni , nowo wybrani będą lepsi. Ja myślę że będzie jak zawsze. " Jeśli na mnie zagłosujecie to ja wam... to ja was...."
Wybraliście mnie . To ja teraz mam was w dupie

Offline

 

#18 2010-10-22 14:59:48

 kropek

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 38
Punktów :   
WWW

Re: Czarny proch - aspekt prawny

smednir napisał:

A ja nie jestem takim pesymista. (...)

Z mojej strony to nie jest pesymizm lecz inny "izm": obiektywizm. Faktem bowiem jest, że wyrok SN zapadł w sprawie, w której niewinny człowiek został oskarżony niesłusznie, wbrew obowiązującemu od 2004 r. prawu. Obiektywnie można stwierdzić, że krzywdzenie ludzi bezprawnie lecz "w majestacie prawa" MA miejsce, a nie jest kwestią mego czarnowidztwa opartego na możliwym kształcie przyszłych, zmienionych przepisów prawa. Człowiek został oskarżony przy okazji sprawy jego znajomego. "Podłączono" go do innej sprawy i wepchnięto w tryby machiny. Poprosił o pomoc na publicznym forum,udzielono mu porady, nie był sam, miał na tyle odwagi i sił by się nie poddać bezprawiu i doprowadził sprawę do SN, gdzie oczywiście wygrał. Pomimo, że informował prokuratora działającego przeciw niemu o źle, które czyni, tenże brnął dalej (pewnie nie za bardzo mógł odstąpić na pewnym etapie) narażając nas wszystkich na koszty.

W innej sprawie jakiś prokurator doprowadził do usunięcia przez administratorów publicznego forum wypowiedzi oskarżonego, który uzyskiwał porad oraz
informował o przebiegu sprawy. Jak oceniano, działania te były bezpodstawne. Administratorzy jednak woleli nie ryzykować zamykania całego forum i usunęli wypowiedzi (wszystkie!) owego człowieka.

To są fakty obiektywne. W drugim przypadku musimy czekać na jakiś wyrok by na pewno stwierdzić z pewnością ich obiektywność, wszak forum internetowe to tylko forum.

Zły to system, w którym musimy liczyć na niespożyte siły połączone z dobrą wolą przedstawicieli organów ścigania na to, że nie uczyni się krzywdy niewinnym osobom. Trafimy na złego człowieka w policji lub prokuraturze, układzik jakiś może, i bęc, w wypadku nawet nie związanym z legalnym posiadaniem przez nas broni możemy się liczyć wielkimi, niezasłużonymi nieprzyjemnościami. "Eee, nie jest tak źle", powie ktoś, a ja się spytam, to gdzie jest gorzej? Ano, pewnie że jest gorzej, listę państw się da pewnie niekrótką ułożyć. Ależ czy to nie jest powód do wstydu i złości, że nasze państwo się na niej znajduje? Czyż nie powinniśmy być na liście państw cywilizowanych?

Piszę to nie dlatego by sobie humor poprawić albo Wam pogorszyć lecz w myśl anglosaskiej dewizy:

PREPARE FOR THE WORST AND PRAY FOR THE BEST
(Gotuj się na najgorsze i módl się o najlepsze).

Stosowanie się do niej może nam w życiu pomóc.

Życząc Wszystkim by nigdy nie trafili na złych ludzi, lecz by byli przygotowani na najgorszy obrót spraw, optymistycznie pozdrawiam i zdrowia życzę, bo to najważniejsze

Ostatnio edytowany przez kropek (2010-10-22 15:02:19)

Offline

 

#19 2010-10-22 16:29:30

 blue savage

Niebieski dziubasek

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 561
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Po wprowadzeniu rządowego projektu o zmianie ustawy o broni i amunicji strach będzie kupić rurę stalową, po przecież po jej zaślepieniu z jednej strony staje się odprzodowcem. O strzelaniu z repliki boję się nawet pomyśleć. Jeśli czarny proch zostanie zaliczony do „materiału wybuchowego”, to też bez odpowiedniego pozwolenia legalny nie będzie.
W ostatni wtorek „po wszystkim” widziałem i słyszałem, jak na konferencji prasowej p. Napieralski stwierdził, że po konsultacjach z partyjnymi kolegami, jego ugrupowanie będzie wszelkimi siłami dążyć do całkowitego „zera” dla broni palnej. Zero zezwoleń, zero takowej broni dla obywateli. Może to jest slogan wyborczy, ale tylko naiwny będzie wierzyć w skuteczność takiej sytuacji „zero”. Jeszcze się tak nie zdarzyło, aby zabranie prawa do broni uczciwym obywatelom zmniejszyło przestępczość przy jej użyciu. Tym bardziej, że w przestępstwach jest używana broń nielegalna. Przykładem tej głupoty jest W.Brytania, gdzie po roku wprowadzenia zakazu, przestępczość z użyciem broni palnej wzrosła o kilkadziesiąt procent. To samo w Australii i Kanadzie, gdzie po ulicach szaleją gangi uzbrojone w broń np. automatyczną.
Partia powyższego pana na głosy rekonstruktorów raczej nie może liczyć.
Niektórzy wiązali wielkie nadzieje z komisją „Przyjazne Państwo”. Różne organizacje i stowarzyszenia strzeleckie się gimnastykowały nad projektami ustaw przyjaznych dla obywateli, a szczególnie rekonstruktorów. Okazało się, że komisja jest przyjazna, ale dla „równiejszych”, bo władza dalej dzieli nas na równych i równiejszych.
Czasami zastanawiam się czy nie mamy dalej do czynienia z realizacją planu Bermana. Tak czy siak, Wielki Brat nadal czuwa.

Ostatnio edytowany przez blue savage (2010-10-22 18:36:55)

Offline

 

#20 2010-10-22 18:56:02

 brunio

Zjadacz sucharów

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 453
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Żyjemy w państwie totalitarnym pokrytym cieniutkim pokostem "demokracji". Każdy KAŻDY urzędas w Polsce uważa obywatela za swoją własność, którą może zastraszać, ustawiać, przepędzać z miejsca na miejsce jak bydło a przede wszytstkim grabić . grabić i grabić. Totalitarne myślenie zostało zakodowane w głowach urzędników, policjantów i polityków jeszcze w czasach komuny i jest skutecznie przekazywane nowemu narybkowi urzędniczemu bo zauważcie że młody , normalny człowiek po kilku latach pracy przejmuje najgorsze wzorce od swoich starszych "mentorów".
Statystyczny poddany w naszym PRL-u BIS (bo w żadnym wypadku nie żaden "obywatel") nie ma bladego pojęcia o swobodach obywatelskich przysługujących wolnemu człowiekowi w takiej np.Szwajcarii czy Francji i pokornie mnie czapkę w rękach kłaniając się totalitarnej swołoczy trzymającej pieczątkę w brudnych złodziejskich łapskach.
Przykład - ostatnio głośna sprawa sędziów, prokuratorów i prezesów spółdzielni w Olsztynie, czy choćby sprawa mojego dalekiego kuzyna - sędziego w Lublinie który przyłapany na tym jak prowadził rozprawę sądową PO PIJANEMU, nie dość że nie poniósł żadnej kary to jeszcze lawirując i przez dwa lata  uchylając się od stawienia w sądzie (przy wydatnym współudziale i pomocy swoich kolegów - sędziów tegoż sądu) doprowadził do tego że nadal jest sędzią i wydaje wyroki w imieniu R.P. (już w innym mieście) a państwo polskie musiało mu jeszcze - skurwysynowi - wypłacić odszkodowanie za te dwa lata.
Nie mówcie mi nic o demokracji bo mnie szlag jasny trafi.

Ostatnio edytowany przez brunio (2010-10-22 20:15:56)


Poprawność polityczna to syfilis umysłu

Offline

 

#21 2010-10-22 19:45:45

 blue savage

Niebieski dziubasek

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 561
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Brunio, określenie PRL BIS jest idealne dla stanu naszego państwa, bo to co się stało w 1989 było zwykłym tuningiem (pierestrojką) PRL-u.
Tych normalnych ludzi, którzy zaczynają pracę w urzędach jest jak na lekarstwo, bo stanowiska urzędnicze w naszym państwie są ostoją nepotyzmu.
Potomkowie urzędników są klonami swoich rodziców.

Offline

 

#22 2010-10-22 22:02:26

yankes62

Niebieski dziubasek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 541
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Sami wsadziliście kij w ognisko. Czyli co? My Polacy już zawsze będziemy skazani na "WIELKIEGO BRATA" ze wschodu lub zachodu , który nas weźmie za "mordę" bo inaczej sami niczego nie zdziałamy. A może mamy to w genach? Sie da to sie załatwi albo "Koleś kolesia kolesiem" . Strach pomyśleć co będzie dalej. Minęło 20 lat "niby demokracji. I nie ważne że szansę "rządzenia" tym biednym krajem mieli już wszyscy . Byli czarni, czerwoni , mały Kaczor , duży Donald . A jest tak jak było.Czyli nijak. Pamiętacie Janowskiego (bronił naszych cukrowni) oto co kiedyś powiedział: Polityka to dziwka a każde gówno zawsze na wierzch wypływa. Przykre ale prawdziwe.

Offline

 

#23 2010-10-22 22:09:49

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Sorki koledzy, ale kiedyś była zasada, żeby nie "politykierować" na tym forum.
Jestem obecnie urzędnikiem i staram się wykonywać swój zawód jak najlepiej potrafię, co nie znaczy że wszyscy są zawsze szczęśliwi. Zgadzam się, że mamy za dużo "państwa" w życiu. Ale zawsze, jak coś trzeszczy w stosunkach między dwojgiem obywateli, to nie starają się rozwiązać problemu, tylko lecą "do urzędu".
P.S. Pracowałem i będę jeszcze pracował poza administracją, a u siebie w zespole staram się wprowadzić zasady obowiązujące w "normalnym" życiu (tu: w cywilu), ale generalizowanie na temat urzędników jest dla wielu porządnych sporym nadużyciem.


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#24 2010-10-22 22:25:50

yankes62

Niebieski dziubasek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 541
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Greywolf. Masz racje . Wielkie NIE polityce na tym forum. Ale szlag nas wszystkich trafił że przez jednego psychopatę , frustrata "nasi" przedstawiciele-posłowie mogą nam "umilić życie" swoimi genialnymi pomysłami. Jeśli uraziłem kogokolwiek swoimi słowami . Szczerze PRZEPRASZAM.

Offline

 

#25 2010-10-22 22:42:04

 Peter

Wujek Dobra Rada

Skąd: Gród Kraka
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 193
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Ten flustrat był podobno tajnym współpracownikiem i pewnie umiałposługiwać się bronią.
Pytanie dla myślących.
Czy wielkim problemem byłoby dla tego człowieka, zarąbać kogoś siekierą, przebić nożem przywiązanym do mopa, zastrzelić z kołkownicy itp.?

Trzeba być niedorobionym indolentem, aby zakazywać wszystkich potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów zamiast karać tych którzy popełniają przestępstwa.

Offline

 

#26 2010-10-23 08:47:06

Fred

Pogromca kóz i owiec

Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 126
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

co do zmian ustawy czy tam jej nowelizacji to nie jest tak że przeszedł, przejdzie, projekt rządowy... zostały w nim już naniesione ( na posiedzeniach podkomisji chyba) istotne i pozytywne poprawki więc nie biadolmy za wczasu bo nie jest źle a może być lepiej.

Offline

 

#27 2010-10-23 10:08:17

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Jeszcze mała glosa w sprawie "PRL-u". W wielu przypadkach tkwi on do dziś w głowach i mentalności sporej grupy ludzi, prawie połowie obywateli. Dla niech "władza" to ONI, z którymi się nie identyfikują, choć dziwnym trafem wygrywają na wyborach. Dodatkowo nie uczestniczy się w wyborach, bo "ONI" i tak wygrają... No a potem jest frustracja. Ale nie na tym to polega. Fred dobrze zauważył, że jeszcze nie wszystko przepadło. W przyszłym roku są wybory i żadna (podkreślę: żadna) partia nie wprowadzi żadnych rewolucyjnych zmian w jakiejkolwiek dziedzinie. Po wyborach tematu już nie będzie. I w tym tkwi nadzieja.

Ostatnio edytowany przez greywolf (2010-10-23 10:09:35)


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#28 2010-10-23 10:16:45

 blue savage

Niebieski dziubasek

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 561
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Oczywiście, że to forum ma być apolityczne. Tylko problem w tym, że ustawami, które nas dotyczą dotyczą, zajmują się politycy i urzędnicy.
Więc nie sposób zaczepić o ten świat. Mamy udawać, że polityka nie miesza się w ustawy albo wogóle nie poruszać tych tematów i siedzieć cicho ?
Chyba po to jest stworzona kategoria "Inne". Dopóki nikt nachalnie nie przekroczy granicy propagandy politycznej albo wulgarności, powinniśmy TU poruszać tematy takich np. ustaw nas dotyczących. W końcu żyjemy w tym kraju i tu chcemy bawić się w rekonstrukcję ACW.

Offline

 

#29 2010-10-23 23:07:12

yankes62

Niebieski dziubasek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 541
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Nie chcem.Ale muszem i przyznaję Ci rację. Ludzie przez nas wybrani jako nasi przedstawiciele ,decydują za nas ,co jest dobre a co złe.

Ostatnio edytowany przez yankes62 (2010-10-23 23:11:48)

Offline

 

#30 2010-10-24 11:35:58

 blue savage

Niebieski dziubasek

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 561
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Dzięki Yankesie
Ponieważ Greywolf może być dotknięty niektórymi postami, chcę zauważyć, że w naszych wypowiedziach przyznajemy istnienie normalnych urzędników (a Greywolfa a priori do takich zaliczam). Istnienie "złych urzędników" opieram na swoich osobistych doświadczeniach. Żywcem wziętych z "Alternatywy 4" albo "Misia" . Jeśli jest ktoś, kto się z tym nie spotkał, rączka do góry.
Co do pesymizmu: pesymista to doświadczony optymista

Ostatnio edytowany przez blue savage (2010-10-24 11:37:10)

Offline

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » Czarny proch - aspekt prawny

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora