#1 2010-03-08 14:59:17

von Munchhausen

Ojciec założyciel

3521182
Call me!
Skąd: Kłodzko
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 573
Punktów :   
WWW

Jak kupowac na ebay-u w Stanach

Pytają się mnie ludzie w listach, telefonach, jak kupować na ebay-u
Ponieważ na tym "murzyńskim allegro" jest parę ciekawych sklepów, np. Milk Creek: http://stores.ebay.com/Milk-Creek-Mercantile-Co a także można wyrwać od osób prywatnych sporo drobiazgów i książek, to może pokrótce opiszę co i jak.

Potrzebujemy:
1. Konto na ebay-u
2. Konto w banku (w moim przypadku mBank)
3. Karta do płatności internetowych.
4. Konto na PayPal
5. Pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze

ad. 1 Konto na ebay-u
Wchodzimy na http://www.ebay.pl i klikamy na przycisk "Zarejestruj się". Wszystko odbywa się szybko i sprawnie, w kilka-kilkanaście minut stajemy się posiadaczem konta ne ebay'u.

ad. 2 Konto w banku (w moim przypadku mBank)
Jak ktoś już ma konto bankowe to może sobie odpuścić ten punkt, a jak nie ma to musi takie konto założyć. W naszym przypadku najlepsze będzie konto z możliwością jego obsługi przez nas poprzez internet. Przy wyborze konta bardzo ważna jest możliwość zamówienia do niego karty do transakcji internetowych. Jak bank nie ma tego w ofercie to do naszych potrzeb się słabo nadaje, o czym w następnym punkcie.

ad. 3 Karta do płatności internetowych.
W ofercie mBanku (jak ktoś chce mieć konto w innym banku to musi sobie sam sprawdzić) jest coś takiego jak eKarta:http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/wirtualne/eKARTA/
Jest to wirtualna karta przypisana do naszego rachunku bankowego, przeznaczona jest ona do przeprowadzania zagranicznych płatności przez internet. Można ją zamówić wersji dolarowej lub euro. Ponieważ my chcemy kupować u Murzynów, zamawiamy wersję dolarową. Jej największą zaletą jest to, że można ją załadować na określoną kwotę, np. 500zł i tylko na taką kwotę można tę kartę obciążyć. Unikamy w ten sposób przykrych sytuacji, gdy mamy np. kartę kredytową z limitem powiedzmy 20 tys. zł i nieuczciwy kontrahent  zamiast obciążyć nam kartę na wspomniane 500zł ściągnął nam z karty 1500zł albo 15000zł.
Kartę doładowujemy w złotówkach, transakcja jest rozliczana w dolarach, z tego co pamiętam po średnim kursie NBP. Po zakończonej transakcji można kartę rozładować do 0zł.

ad. 4 Konto na PayPal
PayPal jest domyślną formą płatności na ebay-u. Przez PayPala zwiększa się bezpieczeństwo płacenia kartą kredytową (lub eKartą), ponieważ to nie sprzedawca obciąża nam kartę, tylko my wysyłamy mu pieniądze z naszej karty (jak przelewem).
Wchodzimy na stronę http://www.paypal.pl i klikamy na przycisk "Załóż konto". Rejestracja trwa kilka minut.
Później klikamy na opcję "powiąż kartę z kontem PayPal" i tam wprowadzamy dane naszej eKarty.
No i właściwie mamy wszystko co potrzebne do zakupów na ebay-u.

Procedura zakupów na ebay-u wygląda teraz następująco:
1. Wyszukujemy sobie towar(y) do zakupienia na ebay-u.
2. Kontaktujemy się ze sprzedającym i zapytowujemy o koszty przesyłki do Polski; pytać się zawsze Poland (Europe), bo Amerykańcy czasami nie wiedzą co to ta Poland i gdzie leży
3. Jak już wiemy jaka wysyłka, Licytujemy na ebay-u albo jeśli jest taka opcja klikamy "kup teraz" "buy it now".
4. W tak zwanym międzyczasie odpalamy nasze konto bankowe i ładujemy eKartę na potrzebną kwotę.
5. Jak już kupimy to co chcieliśmy, na stronie ebay-a jest przekierowanie do płatności PayPal, o ile pamiętam jest przycisk "pay by PayPal". Klikamy w ten przycisk, można jeszcze zobaczyć szczegóły zamówienia i skorygować kwotę za wysyłkę do Polski. Przekierowuje nas na stronę PayPala, gdzie się logujemy. Tam już mamy wyszczególnione nasze zamówienie. Pieniądze są na karcie, którą mamy powiązaną z PayPalem, więc jeszcze rzut oka czy się wszystko zgadza i klikamy żeby płacić. Kasa z naszej karty jest pobierana natychmiast.
6. Teraz tylko pozostaje odpalić znowu konto bankowe, rozładować kartę do 0zł (o ile coś tam zostało) i powiadomić sprzedawcę że kasa poszła. No i czekać na przesyłkę, modląc się aby ominęła cło

W razie pytań służę informacją.


http://csaregiment.pl/ nowa strona i forum 14th Louisiana

Offline

 

#2 2010-03-09 13:52:22

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Jak kupowac na ebay-u w Stanach

[...]Potrzebujemy:
1. Konto na ebay-u
2. Konto w banku (w moim przypadku mBank)
3. Karta do płatności internetowych.
4. Konto na PayPal
5. Pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze [...]

Ad 3 i 4. Na konto PeyPal można robić przelewy zasilające. Tzn "doładować" konto gotówką, np z karty kredytowej.
Oprócz tego płatności są "on-line'owe" czyli przy realizacji transakcji.
Jeśli ktoś ma kartę kredytową, to ona spełnia funkcję "środka zasilającego płatność" (vide eKarta). Ale korzystanie z karty kredytowej jest bezpieczne, bo płatność dokonuje się na platformie PeyPal i odbiorca płatnośći nie widzi szczegółów karty ani konta bankowego tylko konto "PeyPal".


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora