#1 2008-09-10 23:15:02

von Munchhausen

Ojciec założyciel

3521182
Call me!
Skąd: Kłodzko
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 573
Punktów :   
WWW

Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Witam na forum naszego pułku. Proszę wszystkich użytkowników o ujawnienie się w tym wątku i o regularne odwiedziny naszego forum. Jesteśmy z różnych stron Polski i to miejsce ma nam umożliwić i ułatwić wzajemne kontakty. Mam nadzieję, że spełni swoją funkcję

A tak w ogóle to mam na imię Piotr, mieszkam w Kłodzku i bardzo podoba mi się w 14 Pułku Piechoty z Luizjany

Pozdrawiam.


http://csaregiment.pl/ nowa strona i forum 14th Louisiana

Offline

 

#2 2008-09-11 17:52:03

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Ja również mam na imię Piotr, obecnie mieszkam w Krakowie (od 12 lat), choć w sumie jestem Poznaniakiem
(na nieszczescie jedni i drudzy sie do mnie nie przyznaja )
I oczywiście ideologicznie jestem Konfederatem
Pozdrawiam,


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#3 2008-09-11 18:09:24

Sas

Użytkownik

8211866
Zarejestrowany: 2008-09-11
Posty: 96
Punktów :   

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Witam,
Mam na imię Janek, jestem z Łodzi. Ideologicznie konfederat, chociaż jak dotąd służę w armii saskiej (już 3ci roczek mi leci). Póki co mam dobre chęci, koszulę, spodnie i ładownicę na kapiszony, ale myślę, że z czasem przepoczwarzę się w konfederata pełną gębą
Pozdrawiam

Offline

 

#4 2008-09-12 16:09:47

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Z wdzianek Janku masz więcej niż ja


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#5 2008-09-14 01:45:02

 brunio

Zjadacz sucharów

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 453
Punktów :   

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Cześć,
Mam na imię Tomek , jestem z Lublina i dotychczas zajmowałem się XIV  i XVII w. Dopiero kompletuję wyposażenie , wczoraj wysłałem zamówienie na sprzęt do Fall Creek Sutlery (USA) i mam nadzieję że za miesiąc , dwa przyślą mi komplet oporządzenia i muszkiet.  W cywilu prowadzę firmę w branży : dźwigi osobowe.  Posiadam pewne umiejętności w zakresie pasów, kabur i ładownic , mogące się przydać w regimencie.  Musztry, ataków i odwrotów się nie boję, bo jestem stary wiarus (dwa lata w piechocie górskiej i dwa lata w wojskach zmechanizowanych).
Ideologicznie : Konfederat.
Usposobienie : łagodne

Pozdrawiam

DEO VINDICE


Poprawność polityczna to syfilis umysłu

Offline

 

#6 2008-09-14 21:41:46

Ragnar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 11
Punktów :   

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Witam Waćpanów. W cywilu mam na imię Robert, pochodzę z Lublina. Historią z zamiłowania zajmuję się odkąd pamiętam, na poważnie już 5 lat. Do tej pory władałem mieczem, toporem, włócznią, tarczą .... jak widać skromny jestem :-) (głównie X-XI w.). Posiadam też doświadczenie czarnoprochowe oraz własną broń (colt, hawken i parę innych ale to już poza XIX w.). Nie udało mi się moich towarzyszy ze strzelnicy namówić na polską kartę historyczną w postaci powstania styczniowego, woleli konie kraść i bydło poganiać ;-). Z bólem serca więc myślę o emigracji z tym, że służyć chcę jedynie w polskich szeregach. Jeśli mnie przyjmiecie, wdzięczny będę i honoru sztandaru dotrzymam.

Przekonania: Konfederat, Rebaliant odkąd pamiętam.
Charakter: Opanowany do czasu, wysoki próg utraty samokontroli ;-)

W chwili obecnej posiadam następujące wyposażenie:
Broń: Hawken, Colt Dragoon No 2, bowie knife, szabla, prochownica (zdarta z jankesa) i taka sama kabura do colta'a (model cywilny, odkryty)
Umundurowanie: jacket (na razie żółty kołnierz, jeśli trzeba z bólem serca go odpruję), kepi z szablami, koc, sztyblety.
Wyposażenie: Kupa drobiazgów osobistych i obozowych w tym namiot z płótna impregnowanego (3x2m) i kufer.

Offline

 

#7 2008-09-15 16:48:02

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

No proszę, proszę Jest nas coraz więcej


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#8 2008-09-16 11:03:25

von Munchhausen

Ojciec założyciel

3521182
Call me!
Skąd: Kłodzko
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 573
Punktów :   
WWW

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Witamy kolejną osobę w naszych szeregach
Wiesz Ragnar, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w przyszłości pokusić się o rekonstrukcję oddziału z Powstania Styczniowego, tym bardziej, że część sprzętu jest "kompatybilna". Co prawda jeśli o mnie chodzi jest to kwestia raczej dalszej przyszłości, tak za rok - dwa lata, ale jak to mówi smednir "nie od razu Kraków zbudowano"


http://csaregiment.pl/ nowa strona i forum 14th Louisiana

Offline

 

#9 2008-09-16 22:02:56

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Zgadza sie. Ja nie wykluczam, ze za rok-dwa wejdę też w inna epokę. Póki co myślę tylko o ACW.


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#10 2008-09-17 13:34:22

Sas

Użytkownik

8211866
Zarejestrowany: 2008-09-11
Posty: 96
Punktów :   

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Z bólem serca więc myślę o emigracji z tym, że służyć chcę jedynie w polskich szeregach.

No cóż, jak bardzo "polski" był 14ty z Luizjany to warto zobaczyć w tym artykule:
http://www.freha.pl/index.php?showtopic=14704
Niestety "Polish brigade" była mało "polish" Ale to nie zmienia faktu, że jakiś akcent polski w armii konfederackiej był

Offline

 

#11 2008-09-17 16:13:24

Ragnar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 11
Punktów :   

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Zgadzam się z Tobą Janku. Nie była to czysto polska jednostka. Tak jak przywoływał już jej historię Piotr (jest dla mnie pod tym względem guru ;-)) były tam i inne nacje. Interesuje mnie w tej chwili tylko inny aspekt, odwołuję się do waszej wiedzy i zasobów z netu Panowie. Czy macie jakieś informacje o zdjęciach żołnierzy tej jednostki - jest to o tyle istotne, że pozwoliłoby nam to ustalić jak wyglądał ich ekwipunek, czy był w miarę jednolity czy też składał się z tego co kto dorwał. Wzorów bowiem jest sporo a nie wiem jak to wyglądało w przypadku tej jednostki. Po drugie czy macie informacje na temat stosowanych w niej regulaminów - służby garnizonowej i polowej, musztry itp. Uważam, że przebrać się w mundur i chwycić za broń jest dosyć prosto ale sztuką jest zadbać o drobiazgi w realiach rekonstrukcji. Im więcej ustalimy na początku i będziemy się tego trzymać, tym szybciej wejdziemy na konkretny poziom.

Mam więc kilka pomysłów:
1. Ustalmy obowiązujące nas wszystkich instrukcje dotyczące służby w koszarach, służby wartowniczej, wyszkolenia ogólnowojskowego itp.,
2. W oparciu o powyższe zacznijmy indywidualne lub jak się da grupowe szkolenia,
3. Zastanówmy się poważnie nad wyznaczeniem sobie terminu obowiązującego, wszystkich dotyczącego "dorobienia się" podstawowego umundurowania oraz sprzętu (by nie okazało się, że komuś przy ognisku brakuje kubka lub goli się maszynką elektryczną :-) ),
4. Pomyślmy też o werbunku, każdy z nas zna wielu czarnoprochowców, jeżeli w skali województwa udałoby się w ciągu roku stworzyć oddział 4-5 żołnierzy to w przypadku zbiórki na imprezie lub ćwiczeniach zaczyna się to ładnie prezentować,
5. Jesteśmy rozrzuceni po całej Polsce, to na pewno utrudni utrzymanie kontaktu całego oddziału, myślę jednak że przyjmując jakieś np. dwie sensowne daty można ustalić kalendarz wspólnych spotkań. XIX wiek to w końcu piękna epoka zarówno w lecie jak i w zimie.

Każdy z nas ma jakąś wiedzę i doświadczenie. Ceńmy się za nie i nauczmy przymykać oczy na drobne niedoskonałości. Współpracujmy by stworzyć coś ciekawego :-). PS. Nie lubię oficerów, wybierzcie ich między sobą (Panie Tomaszu stanowisz wyjątek od wyznawanej przeze mnie zasady :-) ).

Offline

 

#12 2008-09-18 18:29:06

von Munchhausen

Ojciec założyciel

3521182
Call me!
Skąd: Kłodzko
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 573
Punktów :   
WWW

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Jeśli chodzi o sprawy dotyczące mundurów i ekwipunku to zajrzyj do tego wątku: http://www.louisiana.pun.pl/viewtopic.php?id=6 - przedstawiłem tam co udało mi się wyczytać, wybadać i wydedukować na ten temat.
Założyłem też wątek o regulaminie musztry: http://www.louisiana.pun.pl/viewtopic.php?id=8
Co do innych regulaminów, przejrzyj sobie stronę http://www.usregulars.com/ , jest tam parę ciekawych rzeczy, np. to: http://www.usregulars.com/Regulations%20Home.html

Co do terminów "wyposażenia się", to dobrze by było żeby parę osób od nas było w stanie pojechać na manewry w Boxbergu w połowie kwietnia przyszłego roku. Docelowo chyba można by przyjąć, że każdy kto chce do nas wstąpić ma rok czasu na skompletowanie sprzętu. Taka jest moja propozycja.

Jeśli chodzi o wspólne spotkanie to dysponuję bezproblemowym wejściem na twierdzę w Kłodzku, gdzie można parę dni poćwiczyć i pomieszkać w historycznych murach. Jeśli macie jakieś inne propozycje to proszę pisać tu: http://www.louisiana.pun.pl/viewtopic.php?pid=39#p39

Ostatnio edytowany przez von Munchhausen (2008-09-18 18:34:33)


http://csaregiment.pl/ nowa strona i forum 14th Louisiana

Offline

 

#13 2008-09-24 16:12:31

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Teraz tylko trzeba znaleźć trochę czasu i wszystko na spokojnie przeanalizować. Zapowiada się interesująco.

Mam wątpliwości, czy statystycznemu ochotnikowi uda się skompletować całe oporządzenie z mundurem i bronią w ciągu roku. W końcu jakby nie było trzeba na to wszystko wydać około 3,5 - 4 tys. zł. No chyba, że się mylę. Ja mam nadzieję, że mi się uda. Enfielda już mam, więc reszta powinna pójść z górki

Kłodzko to ciekawe miejsce. Zawsze z przyjemnością wracam do Kotliny Kłodzkiej. Zresztą byłem tam ze znajomymi w ostatni weekend (niestety w samym Kłodzku tylko przejazdem ). Wybraliśmy się ze znajomymi by pobiegać nieco po fortyfikacjach czeskich, no i wziąć udział w "Fort Expo" pod Nachodem.


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#14 2009-02-20 16:19:25

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Witam
Jestem zainteresowany wstąpieniem do tego elitarnego oddziału. Mieszkam w okolicach Warszawy. Poczytałem trochę co i jak z rekonstrukcją. Nigdy się tym profesjonalnie nie zajmowałem, ale zainteresowanie epoką i Konfederacją mam od kilkunastu lat. Cieszę się bardzo, że w końcu ta grupa powstała, bo z zazdrością czytałem i oglądałem możliwości pasjonatów CS za oceanem i na Zachodzie. Ze oporządzeniem u mnie słabo. Kepi z trzema paskami, ale to nie dla private'a, replika Colta New Model Army '60 i szabla oficera piechoty Jakoś nie chciało mi się wcześniej pasować na szeregowca Może coś się uda. Obserwuję też aucje kurtki Richmond Depot II ale jeszcze się nie zdecydowałem na zakup. Czekałem na chwilę odwagi i dołączenia do tego grona. Z postów wynika, że wielu w Was ma już praktykę rekonstrukcyjną.
Mam nadzieję, że uda mi się jakoś wpisać w konwencję tej grupy i czynnie uczestniczyć.
Pozdrawiam
Sebastian - greywolf
P.S. Mój ulubiony regiment niestety to 10th Virginia Infantry Reg. - Stonewall Brig. Ale tu "polska" jednostka wpisuje się lepiej...


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#15 2009-02-20 16:44:19

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Witamy na forum 14th Louisiana Volunteers

Witamy w naszym gronie
Jeśli chodzi o oporządzenie to spokojnie. Ja jeszcze spodni nie mam, a  z mojego Enfirlda to jeszcze nie wystrzeliłem
Jeśli byś był zainteresowany, planujemy w drugiej połowie marca wspólne manewry w celu ogólnej integracji grupy, wypicia kilka piw, no i przede wszystkim poćwiczeniu musztry. Tym razem spotkanie ma się odbyć w Lublinie/Kazimierzu Dolnym, więc stosunkowo niedaleko od Warszawy.
Przejrzyj sobie nasze wcześniejsze posty, będziesz miał ogólne pojęcie jakie są nasze zamiary i najbliższe plany. I oczywiście zapraszamy do dyskusji.
Pozdrawiam serdecznie,

Ostatnio edytowany przez smednir (2009-02-20 16:50:19)


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kancelaria komornicza lubin