#31 2010-04-01 22:45:29

von Munchhausen

Ojciec założyciel

3521182
Call me!
Skąd: Kłodzko
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 573
Punktów :   
WWW

Re: Czy Remington Zouawe 58 się nadaje do rekonstrukcji?

Podsumowując w krótkich, żołnierskich słowach ten wątek. W świetle posiadanej dzisiaj wiedzy, na pytanie "Czy Remington Zouawe 58 się nadaje do rekonstrukcji?" należy odpowiedzieć "Nie nadaje się". Aczkolwiek jest on na tyle podobny do Mississipiego oraz jest na tyle zbliżony zarówno geograficznie jak i historycznie do realiów Wojny Secesyjnej, że od biedy i w tłumie ujdzie.
Aczkolwiek preferowaną bronią u nas w oddziale są trzybączkowe Enfieldy 1853, Springifeldy 1842 i 1861, i ich konfederackie kopie.


http://csaregiment.pl/ nowa strona i forum 14th Louisiana

Offline

 

#32 2010-04-01 23:28:22

yankes62

Niebieski dziubasek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 541
Punktów :   

Re: Czy Remington Zouawe 58 się nadaje do rekonstrukcji?

Piotrze ! Proszę ! Nie dołuj "szarego rekruta " Peter to fajny gość ( poznałem go w Jaworznie ) Historia z obrobieniem yankeskiego pociągu , może i naciągana ale od biedy trzyma się kupy. Zouave na rekonstrukcjach i tak wygląda lepiej niż Howken w rękach tfu.Niemca w szarym mundurze .

Offline

 

#33 2010-04-02 08:32:47

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Czy Remington Zouawe 58 się nadaje do rekonstrukcji?

yankes62 napisał:

Piotrze ! Proszę ! Nie dołuj "szarego rekruta " Peter to fajny gość ( poznałem go w Jaworznie ) Historia z obrobieniem yankeskiego pociągu , może i naciągana ale od biedy trzyma się kupy. Zouave na rekonstrukcjach i tak wygląda lepiej niż Howken w rękach tfu.Niemca w szarym mundurze .

Dlaczego uderzamy od razu w patetyczne tony? Kapral nikogo nie dołuje, po prostu są ustalone zasady dla 14-tki  i ich się trzymamy. Dyskusja okazała się bardzo ciekawa, bo sam dowiedziałem się sporo o "Zouavie" i jego poprzedniku (od blue savage i Matrixa33), których nie byłem wcześniej świadom i oto chodzi.
Wymiana opinii poparta faktami zawsze jest lepsza niż gadanie o niczym. A forum służy wymianie opinii, czyż nie?
Kapral dobrze zreasumował temat i tyle.
Oprócz tematu Remingtona kolejna dyskusja może się wywiązać np o 2-bączkowego Enfielda lub innym karabinie, który ktoś nowy będzie planował nabyć.

Ostatnio edytowany przez greywolf (2010-04-02 08:34:41)


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#34 2010-04-02 11:24:22

 Peter

Wujek Dobra Rada

Skąd: Gród Kraka
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 193
Punktów :   

Re: Czy Remington Zouawe 58 się nadaje do rekonstrukcji?

Formalnie to jeszcze nawet rekrutem nie jestem , ale to się może zmienić.

Dołować się nie mam powodu, karabin został warunkowo zaakceptowany, ale następnych nie należy kupować. Jeżeli zaś chodzi o 2 bączkowe Enfieldy i Springfieldy to były używane w innych jednostkach ( jeżeli się nie mylę to trochę dłuższy przez altylerię, krótszy przeż kawalerię) więc one raczej nie pasują.

Offline

 

#35 2010-04-04 09:25:39

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Czy Remington Zouawe 58 się nadaje do rekonstrukcji?

Ja osobiście uważam, że do rekonstrukcji (ACW) nadaje się, tym bardziej, że są dokumenty potwierdzające zaopatrzenie dla jankeskich armii. Zatem w większym/mniejszym zakresie brał udział w wojnie. Pytanie tylko czy występował w konfederackiej? W wolnych chwilach pomyszkuję.
A może łatwej będzie po prostu napisać do Kolegów ze Stanów?

Ostatnio edytowany przez smednir (2010-04-04 09:39:03)


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#36 2010-04-04 18:17:32

 blue savage

Niebieski dziubasek

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 561
Punktów :   

Re: Czy Remington Zouawe 58 się nadaje do rekonstrukcji?

Proszę zajrzeć na tę dyskusję między rekonstruktorami z USA z 2006 roku:

http://www.cwreenactors.com/forum/showthread.php?t=8057

Wersja dla nie znających "murzyński" w tłumaczeniu Kalego

http://translate.google.pl/translate?hl … PC_enPL342

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ciechocinek restauracje spuszczel pospolity kashtakristalxyz autoskup legionowo