• Index
  •  » Ogólne
  •  » Strona www 14th Louisiana Volunteers

#1 2009-01-22 21:56:38

von Munchhausen

Ojciec założyciel

3521182
Call me!
Skąd: Kłodzko
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 573
Punktów :   
WWW

Strona www 14th Louisiana Volunteers

Może jeszcze nie wszyscy wiedzą, że ruszyła strona internetowa naszego oddziału:

http://14th-louisiana.lua.pl/

Uwagi i propozycje co do zawartości mile widziane. Niestety nie mam wpływu na sprawy techniczne tej strony poza kolorystyką i zdjęciami.

Ostatnio edytowany przez von Munchhausen (2009-01-22 21:57:13)


http://csaregiment.pl/ nowa strona i forum 14th Louisiana

Offline

 

#2 2009-02-08 17:40:04

 brunio

Zjadacz sucharów

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 453
Punktów :   

Re: Strona www 14th Louisiana Volunteers

Sugeruję zamieszczenie na stronie np. zasad bezpieczeństwa podczas inscenizacji bitewnych.  Na stronie 12. Pułku z Georgii ( www.twelwega.tripod.com) mają ciekawą i sensowną instrukcję bezpieczeństwa. Jest to o tyle ważne że jeśli (nie daj Boże) ktoś zadrapie koledze zadek bagnetem lub strzeli sobie w stopę to "odnośne" władze zaczynają od sprawdzenia czy była instrukcja BHP. Jeśli była to  dalej rzecz idzie już o wiele spokojniej.

"I wish I was in de land ob cotton,
old times there are not forgotten..."


Poprawność polityczna to syfilis umysłu

Offline

 

#3 2010-03-06 15:27:26

 brunio

Zjadacz sucharów

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 453
Punktów :   

Re: Strona www 14th Louisiana Volunteers

Piotrze, bardzo miło że to zamieściłeś. Gdybyś jeszcze znalazł ten obraz ukazujący naszych pod 2nd Manassas, broniących pozycji za pomocą kamieni. Czy można by ten obrazek i portret naszego pułkownika umieścić na stronie internetowej naszego pułku? Forum , no owszem ale najbardziej liczy się pułk. Ja mógłbym się postarać o dobry przekład zawartości naszej strony na język angielski , tak żeby była ona w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej (skoro zamierzamy się wybrać na Gettysburg). Nasi przyjaciele Austriacy oglądając nasze fotki z Thurneustiftu nie rozumieli podpisów pod fotkami i podejrzewali że są tam jakieś drwiny na ich temat (uśmiałem się z ich domysłów bo próbowali sobie tłumaczyć te podpisy za pomocą "tłumacza" komputerowego.


Poprawność polityczna to syfilis umysłu

Offline

 

#4 2010-03-06 19:13:16

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Strona www 14th Louisiana Volunteers

Brunio, rysunek o którym wspominałeś mam przed oczami. Jak tylko go znajdę, od razu zamieszczę na forum/stronie.
Co do naszej strony (mam na myśli: www.14th-louisiana.lua.pl), to prawa administratora ma Kapral. I tylko on może zamieszczać na stronie informacje. Za jego pozwoleniem noszę się z zamiarem jej generalnej modernizacji. Oczywiście wszelkie uwagi, propozycje mile widziane. Kiedy przygotuję pierwszą wersję, poproszę Kolegów o opinię.
Jest bardziej niż wskazane, abyśmy mieli wersję angielską naszej strony. Wspólnymi siłami na pewno damy radę.


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#5 2010-03-06 22:02:27

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Strona www 14th Louisiana Volunteers

Koledzy, mamy jeszcze stronę na www.dobroni.pl i tam można zamieszczać wpisy we własnym blogu i jednocześnie na stronie pułkowej. Jeśli chodzi o popularyzację naszego regimentu, to jest on tam w miarę rozpoznawalny wśród "braci" rekonstrukcyjnej.
Ale można ją również "obrobić" w innych jezykach (albo wpisy mogą być dwujęzyczne).
A stronkę www.14th-louisiana.lua.pl Kapral uzupełni jak będzie mógł, ale materiał będzie miał.
Polecam założenie indywidualnego konta (Brunio - Ciebie tam nie ma, Smednir jest dwa razy ) i aktualizowanie wiadomości i informacji historycznych tam. Z resztą po rozmowie kiedyś z Piotrem-Kapralem, intencją było aby główna strona regimentowa była tam.


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#6 2010-03-07 00:43:35

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Strona www 14th Louisiana Volunteers

greywolf napisał:

Polecam założenie indywidualnego konta (Brunio - Ciebie tam nie ma, Smednir jest dwa razy ) i aktualizowanie wiadomości i informacji historycznych tam. Z resztą po rozmowie kiedyś z Piotrem-Kapralem, intencją było aby główna strona regimentowa była tam.

Z niewiadomych powodów mam tam dwa konta. Z równie niezrozumiałych powodów nie mogę jednego usunąc i dodawać własnych wpisów (?)
Poza tym nie ukrywam, że link do naszej pierwszej strony bardziej mi się podoba, i przynajmniej kojarzy się z naszym regimentem.


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#7 2010-03-07 16:10:12

von Munchhausen

Ojciec założyciel

3521182
Call me!
Skąd: Kłodzko
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 573
Punktów :   
WWW

Re: Strona www 14th Louisiana Volunteers

Trochę posprzątałem na forum, mam nadzieję że jest teraz przejrzyściej

Co do naszej strony internetowej.
Ta co jest obecnie pod adresem www.14th-louisiana.lua.pl nie da się jakoś bardziej rozbudować czy zmodernizować. Można tam zmienić tekst i obrazki, i to w sumie tyle. Bardzo ciężko się na niej dodaje aktualizacje, jest strasznie upierdliwa w obsłudze. Nie można też niestety głębiej ingerować w strukturę strony, np. dodać nowe działy, czy np. zrobić zmianę języka strony po kliknięciu na flagę.
To jest niestety wada darmowych stron internetowych - ciężka obsługa i brak możliwości rozwoju takiej strony wg swoich potrzeb. Jeśli ktoś jest kumaty w temacie i ma na oku gotowy, darmowy szablon, który można wrzucić na serwer przez ftp i potem łatwo edytować, to niech da znać, zawsze można zastąpić to co mamy czymś nowym, a adres pozostanie ten sam.

O wiele bardziej elastyczna jest strona na www.14lv.dobroni.pl . Tu już można dodać nowe działy, można łatwo dodawać i edytować artykuły i aktualności, jest też całkiem fajna galeria. Niestety nie można z niej zrobić strony dwujęzycznej.

Można by zrobić tak - przygotować nowe/poprawione teksty które znajdą się na stronie www.14th-louisiana.lua.pl a następnie dać Bruniowi do przetłumaczenia. Jak już je Brunio przetłumaczy, to zrobić ze strony www.14th-louisiana.lua.pl naszą wizytówkę w języku angielskim. Taką niedużą, zwartą i konkretną stronkę, która w prostych, żołnierskich słowach by opowiadała o nas, naszej działalności i naszym "profilu".

Natomiast ze strony www.14lv.dobroni.pl zrobić nasz serwis polskojęzyczny, gdzie będą aktualności, galeria, opisy imprez na jakie się wybieramy i byliśmy, i artykuły dotyczące ACW w których będziemy nieść kaganek oświaty pomiędzy brać rekonstruktorską i innych zainteresowanych. Spróbuję też skontaktować się z obsługą dobroni.pl żeby zmienili nam adres strony na bardziej konkretny np 14th-louisiana.dobroni.pl.

smednir napisał:

Z niewiadomych powodów mam tam dwa konta. Z równie niezrozumiałych powodów nie mogę jednego usunąc i dodawać własnych wpisów (?)

Smednir z tym problemem zwróć się do redakcji dobroni.pl, panowie są kontaktowi i chętni do pomocy, na pewno coś poradzą.

Ostatnio edytowany przez von Munchhausen (2010-03-07 16:14:14)


http://csaregiment.pl/ nowa strona i forum 14th Louisiana

Offline

 

#8 2010-08-11 21:54:11

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Strona www 14th Louisiana Volunteers

Od dwóch dni próbuję wejść na naszą stronę i chyba zdechła. Błąd serwera, czy jakoś tak.
Kapralu, wiesz coś o tem?


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#9 2010-08-11 22:03:58

von Munchhausen

Ojciec założyciel

3521182
Call me!
Skąd: Kłodzko
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 573
Punktów :   
WWW

Re: Strona www 14th Louisiana Volunteers

Rzeczywiście, tak dobrze żarło i zdechło...
Muszę odnaleźć backupa i wrzucić na serwer.


http://csaregiment.pl/ nowa strona i forum 14th Louisiana

Offline

 
  • Index
  •  » Ogólne
  •  » Strona www 14th Louisiana Volunteers

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
weekend w spa Ciechocinek