#1 2010-11-14 22:54:17

Saguaro Mike

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 64
Punktów :   

Smar do pocisków

Wczoraj strzeliłem 13 razy z naważki 4g. Dzisiaj zabrałem sie do czyszczenia karabinu , odkręciłem lufe i kominek, wsadziłem koniec do wiadra z wodą i zacząłem pucować . Normalnie zawsze wylatywała czarna smoła ale tym razem woda w wiadrze była tak czysta że mógłbym się napić. Czarnego prochu wystrzeliłem już kilkanaście kilogramów ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Wczoraj z braku laku użyłem smaru SPG , który jest przeznaczony do smarowania pocisków w broni na amunicję scaloną z czarnym prochem, głównie przez strzelców dalekodystansowych. Nie pomyślałbym że aż tak dobrze podziała w odprzodówce. Strzelałem wprawdzie ze szwajcara i pociski miały b. głębokie rowki smarujące ale lufa wyglądała jakby ktoś ją wylizał od środka.
http://www.trackofthewolf.com/categorie … m=LUBE-SPG


Nie mam nic przeciwko murzynom - właściwie każdy powinien mieć kilku.

Offline

 

#2 2010-11-15 12:57:21

 kropek

Użytkownik

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 38
Punktów :   
WWW

Re: Smar do pocisków

Ha! O tym SPG na amerykańskim forum odprzodowym dobrze pisał ktoś. Niemalże zamówiłem, ale "poszedłszy po rozum do głowy" zaniechałem tej fanaberii finansowej (chodzi o zamawianie konkretnej jednej dupereli, zwykle zbieram drobiazgi), myśląc że przecież ludzie różne rzeczy piszą, szczególnie o produktach komercyjnych.
Skoro Ty potwierdzasz "cudowne" działanie specyfiku, to warto będzie dorzucić to do koszyka przy następnych zakupach...

Swoją drogą, często nasi bogatsi w doświadczenia, wiedzę i tradycję bracia zza Atlantyku wspominają o dodawaniu odrobiny specyfiku do paliwa marki STP. U nas ok. 20 zet za buteleczkę chcą. Ciekawe jakie działanie miałoby to mieć.

Używasz tego z jakąś praską (lubrisizerem)?

Ostatnio edytowany przez kropek (2010-11-15 15:32:46)

Offline

 

#3 2010-11-15 16:30:57

 Bob

Wujek Dobra Rada

11017088
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 205
Punktów :   

Re: Smar do pocisków

To jest to trochę,co mi dałeś w Jaworznie?
Po ostatnich moich przygodach z własnym smarem czas na zmiany.
Jeśli ktoś bedzie zamiawiał coś u nich,
to ja się dołączam do zamówienia i poproszę z 5 albo 10 lasek tego wynalazku.

Offline

 

#4 2010-11-15 19:37:08

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Smar do pocisków

Zaintrygowaliscie mnie. Ja równiez sie pisze na zakup. Czy mozna to kupic gdzies w Polsce?


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#5 2010-11-15 23:45:20

Saguaro Mike

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 64
Punktów :   

Re: Smar do pocisków

Bob napisał:

To jest to trochę,co mi dałeś w Jaworznie?
Po ostatnich moich przygodach z własnym smarem czas na zmiany.
Jeśli ktoś bedzie zamiawiał coś u nich,
to ja się dołączam do zamówienia i poproszę z 5 albo 10 lasek tego wynalazku.

Tak dałem Ci własnie SPG. Twój problem to tak jak Ci mówiłem za duże pociski.Myślę że gdybyś je przekalibrował to wszystko by sie gładko ładowało.

W Polsce nikt tego nie sprzedaje.

kropek napisał:

Używasz tego z jakąś praską (lubrisizerem)?

Nie normalnie łapami smaruję. Ale masz rację,to jest zaprojektowane do prasy bo ma dziurkę w środku. Sam sprzet mam ale uzywam tego do .45 i .38.

Ostatnio edytowany przez Saguaro Mike (2010-11-15 23:51:41)


Nie mam nic przeciwko murzynom - właściwie każdy powinien mieć kilku.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora