• Index
  •  » Imprezy
  •  » Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

#1 2010-07-04 21:50:22

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

W innym wątku pojawiła się propozycja wyjazdu do Giżyna, gdzie jest grób Herosa von Borcke.
Jestem za organizacją takiego wyjazdu, nawet nie w celach imprezowych, ale "zaistnienia" w tamtym rejonie. Żeby nie musieli "wzywać na pomoc" kolegów z Niemiec
Giżyn, pow. myśliborski, wojew. zachodniopomorskie.
A jak pozostali? Nie jest to blisko, ale skoro mamy większe ambicje niż tylko "podymić" od czasu do czasu, to nieodzowne.


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#2 2010-07-04 23:11:13

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

Mysle, ze taki wspolny wyjazd jest moralnie konieczny. Czekam na informacje od lokalnego watazki, ktory dzwonil do mnie w sprawie tegorocznych 'obchodow'. O ile pamietam, byla mowa o wrzesniu. Wowczas planuja cos 'wiekszego'. Jak wspominalem w innym poscie zaprosili juz kolegow z 8th NC, niestety poki conie potwierdzili im obecnosci, a na mojego maila kpt. Letz jeszcze nie odpowiedzial.


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#3 2010-07-04 23:29:23

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

Kurcze, ciągle ten wrzesień Innego miesiąca w roku nie ma? Wszystkiego się nie obskoczy (Wildflecken, Niepołomice... etc)


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#4 2010-07-04 23:42:36

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

No niestety Jakos wszyscy upieraja sie za wrzesniem
Ja dwoch wyjazdow typu Wildflecken czy Gizyn w ciagu miesiaca nie obskocze (szczesliwie Niepolomice mam rzut Jankesem z Krakowa)


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#5 2010-07-08 22:00:20

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

Rozmawiałem dziś z panem Janem Obłąkiem z Giżyna (człowiek orkiestra -  miejscowy organista, ratownik medyczny, poeta, Konfederat  muzyk i zarazem świetny organizator). Niestety nadal nie ma żadnych informacji na temat przyjazdu we wrześniu kpt. Letza do Giżyna. Obiecał się sprawą zająć i informować na bieżąco.
Tak sobie myślę, że jeśli nie we wrześniu (w końcu Pola Chwały i być może dojdzie do skutku wyjazd do Wildflecken) to może uda nam się umówić na październik? Warto wcześniej termin ustalić z panem Janem, dzięki czemu na miejscu będzie łatwiej.


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#6 2010-07-26 22:12:54

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

Klaruje się impreza w Gizynie. Podczas naszych manewrów w Kaziemierzu, otrzymałem maila od pani Karoliny, która pośredniczy w kontaktach pomiędzy 8th NC a władzami/organizatorami w gminie. Są po wstępnych rozmowach z kolegami z Niemiec, ustalono termin spotkania na 10-12 września.
Zapowiadało się, że 8th NC odpuści sobie imprezę w Giżynie, a tu proszę... Po cichu planowałem zorganizowanie mini-wyjazdu do Giżyna w październiku. Tydzień przed planowanym Giżynem, mamy imprezę w Czechach, ale mimo tego mam nadzieję, że część z nas będzie miała czas i ochotę przyjechać do Giżyna. Ja sam jeszcze nie wiem, choć nastawiam się pozytywnie. Wrzesień zapowiada się wyjątkowo ciężko; w ostatni weekend mamy jeszcze Pola Chwały w Niepołomicach.
Co do szczegółów organizacyjnych mamy się zgadać z przedstawicielem kpt. Letz'a. Mam na niego namiary.
Jeżeli mamy jakieś specjalne oczekiwania (zwrot kosztów dojazdu, burbony itp.) mamy dać znać.
Oczywiście na imprezę zapraszamy także Jankesów.
Na początku sierpnia planuję zahaczyć o Giżyn. I jeśli nadarzy się okazja, wysonduję nastroje organizatorów...


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#7 2010-07-26 23:28:56

 kargen

Zjadacz sucharów

8671582
Skąd: Wawa
Zarejestrowany: 2010-01-08
Posty: 390
Punktów :   
WWW

Re: Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

No to tam, to chyba w moim kawaleryjskim mundurze pojadę


For Dixie's land we take our stand, And live or die for Dixie!

Offline

 

#8 2010-08-16 21:15:33

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

Nabiera ksztaltow impreza w Gizynie. Dostalem informacje od Tex A. Bean (tytuluje sie generalem brygady), ze impreza bedzie miala miejsce tydzien po naszej imprezie w Czechach, i rozpocznie sie w sobote rano, i skonczy sie w niedziele. Koszt imprezy to ok 35 euro (!! drogo) - w tym nieograniczona ilosc piwa i jedzenia (m.in jankeski prosiak). Niestety nadal nie otrzymalem informacji ktore konfederackie jednostki przyjada. Wiem tylko o 8th z NC kpt. Letza. O Jankesach cisza. Generalnie jestem w kontakcie z organizatorami ze strony polskiej (gminy) jak i niemieckiej. Jesli bylibysmy chetni wzieciem udzialu w imprezie, powinnismy zglosci swoj akces, ja niestety w tej chwili nie moge obiecac czy bede mogl pojechac (cos za duzo tych wyjazdow).
Wyjazd do Gizyna predzej czy pozniej musi dojsc do skutku. Ja bym sie sklanial ku pazdziernikowi lub listopadzie.


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#9 2010-08-16 21:38:18

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

No niestety. Ze względu na moje plany urlopowe, mnie nie będzie na pewno. Jeśli jednak wyklaruje się coś na październik/listopad to powinienem być.


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#10 2010-09-14 17:08:43

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

Impreza w Giżynie odbyła się w ostatni weekend. Zaproszono znajomych z lokalnego oddziału TVP, którzy przygotowali materiał do Kroniki - szczecińska wersja "Wiadomości". Oto link, materiał rozpoczyna się około 16 minuty:

http://www.tvp.pl/szczecin/informacyjne … 10/2667705

Z punktu widzenia pani Karoliny (tłumaczki) spotkanie było wyjątkowo udane. O godzinie 12 w sobotę miała miejsce główna ceremonia z przemowami, kwiatami i salwą honorową, po której wszyscy zaproszeni zjedli uroczysty obiad. Natomiast po kolacji koledzy z Niemiec zainscenizowali atak na obóz, a następnie towarzystwo doborowo bawilo się długo przy ognisku.
Wladze gminy pokladaja nadzieje, ze w przyszlym roku do nich dolaczymy.


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#11 2010-10-23 12:52:09

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

Kolejny link do filmu z tegorocznej imprezy w Giżynie, z pozdrowieniami od Chris'a McLarren'a.

http://www.youtube.com/watch?v=QArwc29r … re=related


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#12 2010-10-23 14:25:38

 Bob

Wujek Dobra Rada

11017088
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 205
Punktów :   

Re: Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

Musztrę i salwę przemilczę.
Ale wokalnie koledzy zaprezentowali się całkiem,całkiem.

Offline

 
  • Index
  •  » Imprezy
  •  » Wyjazd do Giżyna - grób H. von Borcke

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Podolog Mokotów vgxerezionexyz skup samochodów serock