#31 2010-10-26 18:00:54

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Strzelba myśliwska

Paul Yank napisał:

Paradoks: Bóg - Południowiec dał mnie - Jankesowi - wzrost odpowiedni do Springfielda M1842...
I pozwolił wygrać wojnę Północy...

Raczej nie do springfielda tylko obsługi "cotton picker machine"


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#32 2010-10-26 18:19:26

 brunio

Zjadacz sucharów

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 453
Punktów :   

Re: Strzelba myśliwska

Tak, "go, pick cotton".


Poprawność polityczna to syfilis umysłu

Offline

 

#33 2010-10-26 22:49:48

 blue savage

Niebieski dziubasek

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 561
Punktów :   

Re: Strzelba myśliwska

Dziś dotarł do mnie Springfield M1842 dla Paula Yanka. Też z Armi Sport. Jedyne różnice to brak gwintu w lufie i celownika. Prawdziwy hardkor
http://img835.imageshack.us/img835/3900/sp1y.jpg

Offline

 

#34 2010-10-27 09:43:52

 Paul Yank

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 105
Punktów :   

Re: Strzelba myśliwska

Ślicznotki Prawie jak ,,Biblie Beechera... Prawie

Offline

 

#35 2010-10-27 12:37:38

 brunio

Zjadacz sucharów

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 453
Punktów :   

Re: Strzelba myśliwska

Jako były użytkownik Springfielda 1842 radzę nosić w chlebaku małą oliwiareczkę i szmatkę i często przecierać tym części stalowe a gdy tylko pojawi się wieczorna rosa pakować to cacko do wora.
Broń jest piękna ale wymaga dbałości tak samo jak piękna kobieta.


Poprawność polityczna to syfilis umysłu

Offline

 

#36 2010-10-27 14:57:16

 Paul Yank

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 105
Punktów :   

Re: Strzelba myśliwska

Brunio - polecasz jakąś szczególną oliwkę czy wystarczy WD-40?

Offline

 

#37 2010-10-27 15:27:49

yankes62

Niebieski dziubasek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 541
Punktów :   

Re: Strzelba myśliwska

Paul Yank napisał:

Brunio - polecasz jakąś szczególną oliwkę czy wystarczy WD-40?

WD 40 nie jest najlepszym rozwiązaniem. My niebiescy: wzorem naszego rusznikarza Olda stosujemy preparat 007 . Bruniowi chodzi o to że będąc na imprezie reko.ACW powinieneś mieć klimatyczną mosiężną oliwiarkę ( kupiłem taką za 20 zeta) do której należy wlać bezsiarkową oliwę do maszyn .Moja oliwiarka mieści się w małej kieszonce przy ładownicy.  007 stosujemy kiedy broń narażona jest na wilgoć oraz po czyszczeniu. Na reko. pryskamy również ale tak żeby nie widział obrońca "koszerności" szary kapral Piotr.

Offline

 

#38 2010-10-27 15:28:17

 brunio

Zjadacz sucharów

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 453
Punktów :   

Re: Strzelba myśliwska

Boże broń. Tylko nie WD40!  Część składników tego popularnego specyfiku ulatnia się i wskutek tego WD40 nie chroni stali należycie.
Bardzo dobry jest preparat "OO7" w sprayu (do nabycia w INTERMARCHE) nie tylko konserwuje broń ale po każdym strzelaniu możesz napryskać tego do lufy, do gniazda kominka i na zewnątrz lufy bo ma on też właściwości rozpuszczające nagar (zmorę czarnoprochowców).
Jeśli nie masz pod ręką INTERMARCHE to CARREFOUR też ma podobny specyfik (9,50 za duże opakowanie) , nie pamiętam w tej chwili nazwy ale wieczorem wrzucę tutaj.
To w plecaku.
Natomiast do podręcznej oliwiareczki (do chlebaka) - najlepsza poczciwa wojskowa oliwa do broni lub droższe środki w płynie: szwajcarski BRUNOX lub niemiecki BALLISTOL (Ballistol jest na tyle uniwersalny, że można nim nawet leczyć odleżyny u starszych psów).
Wyrób w sobie taką swego rodzaju "nerwicę natręctw" : dajesz komuś swoją broń do ręki to potem przetrzyj ją oliwką, sam dotkniesz lufy spoconą ręką - przetrzyj ją oliwką. Na noc - broń koniecznie do wora, chyba że pełnisz wartę ale wtedy - oliwa , oliwa i jeszcze raz oliwa.
Nie ma nic piękniejszego niż pięknie utrzymana broń i nie ma nic gorszego pod słońcem niż łajza, który nie dba o broń (taki to nawet dziecka porządnie nie zrobi).
Koniecznie zajrzyj na www.luszczek.pl - producent akcesoriów do broni myśliwskiej i zamów sobie szczotkę mosiężną nakręcaną na stempel - taką ze sterczącym do przodu pędzelkiem z drutów mosiężnych. Jest ona doskonała do czyszczenia "dna lufy" - czyli wierzchu tzw. śruby warkoczowej  (najtrudniejszy do utrzymania w czystości element broni).
A w ogóle jak będę robił mosieżny stempel do Springfielda Powstańca (mosiężny - żeby nie drapać niepotrzebnie lufy) to mogę zrobic i dla ciebie.
A w ogóle chociażeś jankeski ciura to dbaj o tą broń bo jest piękna.
Pozdrawiam


Poprawność polityczna to syfilis umysłu

Offline

 

#39 2010-10-27 18:27:50

 brunio

Zjadacz sucharów

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 453
Punktów :   

Re: Strzelba myśliwska

Ten specyfik z Carrefour nazywa się po prostu "środek wielofunkcyjny carrefour" i jest na stoisku z akcesoriami samochodowymi.


Poprawność polityczna to syfilis umysłu

Offline

 

#40 2010-10-28 08:26:56

 Paul Yank

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 105
Punktów :   

Re: Strzelba myśliwska

Nie ma nic lepszego jak skorzystać z rad wereranów. Serdeczne dziękuje. Niezwłocznie dokonam odpowiednich zakupów. Brunio - na mosiężny stępel jestem chętny czyli poprosze. Musze sie sporo nauczyć. Na marginesie wyjaśnie: o WD-40 zapytałem, bo w czasch SPR czyściłem nim swojego AK-47 co uchodziło za szczyt rozpasania, bo przydziałowo dawali przepalony olej

Offline

 

#41 2010-10-28 14:22:30

 Paul Yank

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 105
Punktów :   

Re: Strzelba myśliwska

Zajrzałem na stronę www.luszczyk.pl i mam pytania (wiem, amatorskie ) - pisząc o ,,szczotce mosiężnej nakręcanej na stępel" miałeś na myśli szczotkę mosiężną długą czy krótką? Czy warto kupić do konserwacji przecieraki i czyściwo flanelowe? Oleje Brunox i Ballistol kupię raczej w większych opakowaniach, bo z tego co piszesz sporo go zużywa się. Oliwiarka do broni - jakiś konkretny model czy po prostu o małych wymiarach?
P.s. Brunio piszesz ,,nie ma gorszej łajzy niż ten kto nie dba o broń". Rozumiem, że poza polytykami?

Offline

 

#42 2010-10-28 15:46:42

 brunio

Zjadacz sucharów

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 453
Punktów :   

Re: Strzelba myśliwska

Potrzebna ci będzie : 1) szczotka mosiężna nakręcana na stempel z tym sterczącym do przodu "pędzelkiem" z drutu mosiężnego (jest ona dostępna na razie tylko do małego kalibru ale służyć ci będzie tylko do czyszczenia "dna lufy". 2) szczotka mosiężna do czyszczeniacałej długości lufy dobrana do kalibru lufy ( w Springfieldzie 17,5 mm) , tu uważaj bo jak wbijesz w lufę długą szczotkę mosiężną grubszą od kalibru lufy to jej nie wyciągniesz , tak że jesli nie jesteś pewny rozmiaru szczotki to lepiej kup krótszą, stawia miniejszy opór, 3) szczotka z tworzywa sztucznego  - ta może być nieco grubsza bo nie stawia tak dużego oporu.  4) jakieś "coś"  do czyszczenia wnętrza gniazda kominka i otworu pomiędzy gniazdem kominka a wnetrzem lufy (dobre są  wyciory do fajek ale te twardsze - ostrzejsze , nie z samej bawełny).
5) szczoteczka do zębów (twarda) do czyszczenia nagaru z kapiszonów który przykleja się w okolicach kominka a jest bardzo agresywny.
Szmaty ( np. surówka bawełniana - bo jest najtańsza), czyszczenie chusteczkami (do niemowlęcych zadków) nie przynosi wystarczająco dobrych efektów. Mogą być jakieś stare koszule itp.
Przede wszystkim musisz sobie zrobić redukcję bo na stemplu oryginalnym jest pedalski angielski gwint calowy i nic polskiego nie da się na niego zakręcić. Redukcja to taka mufka mosiężna z gwintem calowym (taki jak na stemplu ) z jednej strony i z gwintem metrycznym (taki jak na szczotkach) z drugiej.
Oliwiareczka ... ja kupiłem amerykańską mosiężną (podobno historyczna) ale nada się każda - nie za duża i niezbyt nowocześnie wyglądająca - ona jest tylko jako podręczne źródło smarowania.  Wielkich baniaków ze specyfikami do czyszczenia i konserwacji na przemarsz nie zabierzesz, bo i tak wyrzucisz je po drodze żeby ulżyc nogom.
Teraz co do kategoryzacji łajz:
Łajza to jest łajza (zwykła pierdoła ewent. pierdoła dyplomowana) a politycy to kurwy (zupełnie inna kategoria).
Pozdrawiam.


Poprawność polityczna to syfilis umysłu

Offline

 

#43 2010-10-29 10:17:21

 Paul Yank

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 105
Punktów :   

Re: Strzelba myśliwska

Dziękuje za wszystkie informację. Z góry uprzedzam, że będe dalej męczył pytaniami.
P.s. Po czym można poznać, że polityk kłamie? Bo mówi...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
masaż Ciechocinek