#1 2010-10-11 17:53:03

Fred

Pogromca kóz i owiec

Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 126
Punktów :   

ACW SHOP

A WIĘC ZACZYNAMY!

Ostatnio edytowany przez Fred (2010-11-05 18:38:38)

Offline

 

#2 2010-11-07 19:16:58

Fred

Pogromca kóz i owiec

Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 126
Punktów :   

Re: ACW SHOP

W nawiązaniu do rozmów telefonicznych podaję info organizacyjne.
ruszamy z szyciem mundurów ACW, dostępne na zamówienie są:
Komplety " niebieskie" - kurtka, spodnie, koszula, kamizelka ( można zamówić szelki dodatkowo)
komplety "szare" - jak wyżej
koszule bawełniane lub lniane ( jak kto woli)
płaszcze niebieskie i szare,
kepi
Na razie szyjemy tylko i wyłącznie " na miarę " w terminie puźniejszym będzie dostępność niektórych akcesoriów odzierzowych od ręki.

po wszelkie info dotyczące mundurów, płaszczy i innych tekstyliów proszę pisać na mail   acwsuttlers@o2.pl

Poniżej ceny za poszczególne części munduru ( cena za szare i niebieskie jest jednakowa  ):
Koszula- 80zł
Spodnie- 160zł
Szelki- 50zł
Kamizelka- 140zł(tu jest dużo guzików)
Kurtka- 195zł
Czyli całość osobno- 650zł

Enlisted Man Frock Coat- 450zł
Officers Frock Coat- 550- 650zł w zależności do rangi i ozdób

Kupując wszystko naraz ( komplet - koszula, spodnie, kamizelka, kurtka szelki - 530 zł.
Czapka(kepi, boomer)wersja prosta - 100zł
Płaszcze- 400 zł.
Wszystkie nasze wyroby tekstylne posiadają podszewki bawełniane w standardzie, guziki w standardzie przy mundurach typowe unijne orły i konfederackie CSA, do spodni i koszul guziki cynowe i drewniane, nasze wyroby staramy sięrobić jak najwierniej jednak jak sami rozumiecie korzystamy z wzorów gotowych wyrobów amerykańskich i pakistańskich.  Jeśli ktoś ma swój wzór może go przysłać wtedy sprawę rozpatrzymy indywidualnie.
Poniżej info jak brać miary:

Płaszcz, koszula, kurtka:
-długość rękawa;
-długość całości;
-szerokość barków;
-obw. klatki piersiowej;
-obw. w pasie;
-obw. kołnierza ( szyi );
-obw. nadgarstka.
(najlepiej założyć na siebie jakiś płaszcz czy kurtkę i miary brać po szwach- tak poradziła krawcowa)

kamizelka:
-długość całości;
-szerokość barków;
-obw. klatki piersiowej;
-obw. w pasie;
-obw. kołnierza ( szyi );

spodnie:
-obw w pasie;
-obw w udzie;
-obw w łydce;
-długość nogawki od pasa dokąd chcecie;
-długość nogawki od krocza dokąd chcecie;

WAŻNE!!!!
wymiary proszę podawać realne- nie powiększać je, nasza krawcowa sama daje odpowiednie naddatki, przy zamówieniu proszępodać wzór wybranego ubrania czy jego części z katalogu który będzie zamieszczony poniżej. Proszę też dodać sugestie odnośnie kieszeni itp.

Poniżej daję wam link do fotek wyrobów, na częsci z nich ( niebieskie komplety, koszule, kamizelki) są już u nas wykonane stroje, na części z nich ( szara część, są rzeczy na których będziemy się wzorować ( na ich podstawie wykonaliśmy wykroje) jest tak dlatego gdyż na samym początku nie chcemy generować niepotrzebnych wydatków na stroje " wzorcowe " bo nie wiadomo czy na kogoś będą pasowały, a nie chcemy naszym klientom wciskać towaru za małego lub za dużego. Każde zamówienie rozpatrujemy indywidualnie a termin na uszycie kompletu to około dwóch tygodni ( chyba że trzeba czekać w kolejce) Każde poprawki wynikłe z naszego błędu, poprawiamy na koszt firmy. Do kwoty za towar należy doliczyć koszty przesyłki , które ustalimy indywidualnie. Można też towar odebrać osobiście.

http://picasaweb.google.com/norikum/KatalogMundurow#


ZAMÓWIENIA NA STROJE PROSZĘ SKŁADAĆ NA MAILA:
acwsuttlers@o2.pl

W PRZYGOTOWANIU:
-leginsy ( w ludzkich rozmiarach 
-mundur sharpshooters;
-frock coats;
-noże bowie;
-sprzęt obozowy.

P.S.
WSZELKIE AKTUALNOŚCI BĘDĘ PODAWAŁ W TYM TEMACIE
PROSZĘ NIE PISAĆ W NIM GDYŻ TO ZAMAŻE GO I UTRUDNI PRZEKAZ INFORMACJI

Ostatnio edytowany przez Fred (2010-11-19 16:10:57)

Offline

 

#3 2010-11-19 16:09:47

Fred

Pogromca kóz i owiec

Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 126
Punktów :   

Re: ACW SHOP

Gotowe dwa wzory portfeli ( czarne z wieloma przegródkami) i brązowe proste oraz białe chlebaki.

Offline

 

#4 2011-01-24 16:50:43

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: ACW SHOP

Przykleiłem wątek. Proszę aby w nim nie pisać dalej. No z wyjątkiem Freda-jak uzna za stosowne


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#5 2011-02-01 20:07:08

Fred

Pogromca kóz i owiec

Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 126
Punktów :   

Re: ACW SHOP

Oto spis rzeczy których u nas nie kupicie... na razie
-plecaki;
-czernione torby chlebaki;
-buty;
-miski i kubki;
-manierki;
- nie sprzedajemy guzików na sztuki, chyba że za czas jakiś...

Po wszelkie info dotyczące mundurów proszę dzwonić  w godzinach wieczornych na numer 608-518-056 i pytać o Freda.
Do dotychczasowych klientów paczki zostaną wysłane w tym tygodniu.
Dane do przelewu podam na maila najpuźniej jutro do południa.

Offline

 

#6 2011-02-20 18:39:23

Saguaro Mike

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-11-24
Posty: 64
Punktów :   

Re: ACW SHOP

Szanowni koledzy i koleżanko Madeline, chciałbym zdać relację z ostatnich 2 miesięcy działań naszego przedsięwzięcia.
Jeżeli chodzi o broń to w chwili obecnej mam nawiązaną współpracę i jestem przedstawicielem firm:

1.Ardesa- 90% asortymentu dostępne od ręki
2. Armi Sport(Chiappa Firearms)- termin wysłania zamówienia z Włoch to 28 lutego. Duży wybór muszkietów Minie oraz różnych akcesoriów
3. Euroarms- cały asortyment broni krótkiej będzie u mnie w ciągu 1-2tygodni.Remingtony,Roger &Spencer,Colty Army.
Bardzo złą dla nas wiadomościa jest to że Euroarms zakończył produkcję bardzo dobrej jakości broni długiej ,z interesującego nas okresu. Wszystkie pozostałe częsci zostały sprzedane Pedersolemu ale jak się okazuję ceny u niego będą o 40%-60% wyższe. Wielu sprzedawców za oceanem już nie ma Euroarms w ofercie.
Jest też wiadomość dobra.Po dłuższym okresie rozmów export manager Euroarms przejrzał magazyny i znalazł ostanie sztuki ,prawie 20 rodzajów muszkietów Minie robionych przez nich. W sumie zebrało się tego kilkadziesiąt sztuk i obiecano mi że będę mógł je kupić. To naprawdę ostania okazja by kupić Enfieldy z lufą Parker Hale, Whitworty, Voloontiery , Missisipi czy Harpers Ferry musket
4. Pedersoli - do końca tygodnia powinna przyjść do mnie wielka paczka z bronią,Większa cześć robionych przez nich karabinów , pistoletów i rewolwerów. Będzie też dużo akcesoriów tej firmy.
5.FWB. Firma ta robi wysokiej  klasy Remingtony tarczowe: History No2. Dostępne w ciągu 4tyg.
Prowadzę też rozmowy z Piettą, Uberti, Investarms by w ciągu 2 miesięcy w miarę możliwości finansowych wprowadzić ich wyroby do mojej oferty.
W tej chwili posiadam też ok 20szt różnych używanych rewolwerów: Remingtony,  Walkera, oryginalnego Dragoona, oryginalne Colty Navy, Dragoona z kolbą i 18 calową lufą.
W dniach 10-15 marca wybieram sie do Norymbergii na największe w Europie targi broni gdzie obecnych będzie  wielu producentów replik i akcesoriów.W związku z powyższym nie będę obecny pod telefonem a i na maile mogę odpowiadać z opóźnieniem.

Po przeanalizowaniu strony ekonomicznej przedsięwzięcia okazało się że nie jesteśmy w stanie być konkurencyjni wobec handlowców z Pakistanu. Ceny materiałów , narzedzi ale przede wszystkim skóry powoduję, że produkcja na miejscu była by dużo droższa niż na początku nam się wydawało.
Jedynym logicznym rozwiązaniem było poszukanie bezpośredniego producenta w jakieś taniej części świata. Nawiązaliśmy współpracę z dużą firmą z Indii specjalizującej się w reenactment'cie i produkcji pod indywidualne zlecenia hurtowe.Wszystko szło bardzo dobrze aż do chwili gdy dostali przelew pieniędzy. Od tej chwili czekamy już już 3,5 miesiąca na przesyłkę , jutro mija 3 wyznaczony przez nich termin wysłania całości.Mam nadzieję że to zrobią, choć liczę się z tym że mogę już nie odzyskać kilkunastu tysięcy złotych które zainwestowałem.
W sumie nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło. Kłopoty z Indiami sprawiły że znalazłem inną firmę  która specjalizuje się tylko w ACW i produkuje dużo większy asortyment  ,w tym wszystko czego dotychczas miało nie być: plecaki,buty, torby, kubki, manierki, talerze, sztućce, poncza.
W ciągu tygodnia podam bliższe szczegóły dotyczące tej nowej firmy  i terminu możliwej dostawy.
Rozumiem że wielu z Was niepokoi się krótkim terminem który został do Boxbergu ale w mam przygotowany też plan awaryjny razie gdyby 2 pierwsze zawiodły.
Dogadałem się z tanim sutlerem i producentem z US który może mi dać rabat na zakupy hurtowe. Jest on na tyle duży, że towar u mnie będzie kosztował tyle ile u niego na miejscu a wiec odchodzą koszty przesyłki , cła i Vatu. On wysyła w ciągu tygodnia więc nie ma opcji by któryś z Was został bez potrzebnego asortymentu.
Cały czas pracujemy nad tematem mundurów. Niebieskie zostały już wysłane do wszystkich zamawiających. Temat szarych okazał się trudniejszy. W całej Polsce nie ma możliwości dostania odpowiedniej jakości szarej wełny ,która spełniała by parametry dotyczące kolory, grubości, twardości i faktury. Posiadane przez nas wcześniejsze zapasy szybko się skończyły a teraz konieczne okazało się ściągniecie wełny z Włoch.
W chwili obecnej temat jest już opanowany i wkrótce szycie ruszy znów pełną parą.

Przepraszam za wszystkie opóżnienia ale mam nadzieję że mi wybaczycie gdy sklep zacznie działać. Jeżeli możecie poczekać na zakupy u mnie byłbym wielce zobowiązany gdyż nie ukrywam że ostanie pół roku inwestycji porządnie nadszarpnęło moje fundusze i każda suma jest dla mnie cenna.
Niektórzy z Was znają już adres mojej strony internetowej ,choć jest jeszcze na razie nieaktywna gdyż czekam na duże dostawy broni( Pedersoli, Armi Sport, Euroarms)
Gdy to dojedzie podam oficjalnie adres.
Pozdrawiam
Saguaro Mike

Ostatnio edytowany przez Saguaro Mike (2011-02-20 20:33:19)


Nie mam nic przeciwko murzynom - właściwie każdy powinien mieć kilku.

Offline

 

#7 2011-02-21 20:22:34

Fred

Pogromca kóz i owiec

Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 126
Punktów :   

Re: ACW SHOP

Ja dodam że paczki do : Kargena, Słocza, Paula Yanka, zostały wysłane i lada moment ( wszystko w rękach poczty ) się ich spodziewajcie.  Popełniłem karygodne niedopatrzenie i  oczywiście w przypadku zakupu kompletu jest przewidziany rabat októrym zapomniałem... ( nie bijcie) ale też te osoby nie otrzymały jeszcze płaszczy  więc możemy im tę kwotę odjąć od ceny płaszczy, lub jeśli chcą zwrócić różnicę. Dlatego proszę o kontakt. Od dwóch dni mam już sprawny komputer i stały dostęp do internetu tak że od tej pory jestem na stałym łączu! Proszę też w sprawie ekwipunku dzwonić na podany prze zemnie numer ale tylko w godzinach wieczornych po 20.00.
Reszta osób które czekają na przesyłki - zostaną one wysłane gdy dojdą ładownice zgodnie z naszymi rozmowami telefonicznymi.

Offline

 

#8 2011-03-16 12:31:27

Fred

Pogromca kóz i owiec

Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 126
Punktów :   

Re: ACW SHOP

mam infon że ładownice itp. są na izbie celnej tak więc uspokajam wszystkich - towar dojedzie na Czechy i tam będzie go można odebrać!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
weekend w spa Ciechocinek