#61 2010-07-05 23:01:56

 Hawken68

Użytkownik

Skąd: Puszcvzykowo
Zarejestrowany: 2010-06-25
Posty: 116
Punktów :   

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

Zapomniałem dodać,że jest piekny!Gratuluję Kargen!Czas robic patrony!ja wczoraj zrobiłem na początek 15!Jutro dostane z karanbinkiem kulolejke i zaczynam lać pociski!Musze czyms napełnić ładownicę!


Hurrey,hurrey for southern right hurrey!

Offline

 

#62 2010-07-05 23:15:45

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

No piękny jest! Gratuluję! Chroń go tylko przed wilgocia!
Hawken, witaj w rodzinie enfieldow


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#63 2010-07-05 23:47:55

 kargen

Zjadacz sucharów

8671582
Skąd: Wawa
Zarejestrowany: 2010-01-08
Posty: 390
Punktów :   
WWW

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

dzięki. mnie też się podoba. muszę go przestrzelać, bo normalnie aż łapy świezbią


For Dixie's land we take our stand, And live or die for Dixie!

Offline

 

#64 2010-07-06 09:12:28

Fred

Pogromca kóz i owiec

Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 126
Punktów :   

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

z paskiem ci mogę pomóc daj znać jak by co

Offline

 

#65 2010-07-06 09:26:45

 brunio

Zjadacz sucharów

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 453
Punktów :   

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

Panowie, nie ma to jak dobrze utrzymany karabin. Porządny żołnierz zawsze ma w chlebaku malutką , mosiężną oliwiareczkę z Brunoxem lub Ballistolem i maleńką szmatką i oliwi, oliwi, oliwi. Ktoś obcy chwycił spoconym łapskiem za lufę - przetrzeć oliwką, zmrok zapada i wychodzi rosa - przetrzeć oliwką, budzimy się rano w namiocie - przetrzeć oliwką.
Na noc - broń obowiązkowo do wora. Www.virginiatrading.de sprzedaje lekkie pokrowce z tego samego materiału wulkanizowanego co jankeski chlebak. Pięknie chroni a i z najbardziej ortodoksyjnego obozowiska człowieka z czymś takim nie wyrzucą. Kto robi gnój z karabinu jest nędznym szwejem, nie żołnierzem.
Z bronią to tak jak z koniem w kawalerii: " najpierw nakarm i napój konia i przetrzyj mu kopyta a potem dopiero sam ćpaj komiśniak".


Poprawność polityczna to syfilis umysłu

Offline

 

#66 2010-07-06 12:53:50

 kargen

Zjadacz sucharów

8671582
Skąd: Wawa
Zarejestrowany: 2010-01-08
Posty: 390
Punktów :   
WWW

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

Fred napisał:

z paskiem ci mogę pomóc daj znać jak by co

To mi pomóż


For Dixie's land we take our stand, And live or die for Dixie!

Offline

 

#67 2010-07-06 15:17:56

 Peter

Wujek Dobra Rada

Skąd: Gród Kraka
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 193
Punktów :   

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

Ja swój pasek zrobiłem z ... długiego skórzanego paska

Offline

 

#68 2010-07-06 18:09:25

yankes62

Niebieski dziubasek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 541
Punktów :   

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

Oliwić! oliwić i jeszcze raz oliwić. Brunio ma racje pod warunkiem że broń wcześniej nie zmoknie a jak już zmoknie , to jest możliwość jej wysuszenia . Na Słowacji takiej możliwości nie było . Rudego Lefosza udało się reanimować . Sprindfield do dzisiaj nosi ślady (plamy) które tylko polerka włókniną może usunąć

. Ale ja chciałem o drewnie . Zrobiłem mazidło do konserwacji kolby . 1/2 kg. surowego wosku pszczelego (prosto z pasieki)oraz terpentyna. Wosk podgrzewamy w dwóch naczyniach żeby się nie przypalił ( do tego które stoi na ogniu lejemy wodę i wkładamy mniejsze z woskiem) .Kiedy wosk sie rozpuści, zdejmujemy z ognia i dodajemy 250ml. terpentyny balsamicznej . Całość przed zgęstnieniem trzeba przelać do pojemnika w którym będzie przechowywana.   Nasmarowaną kolbę zostawić do wyschnięcia (ok.godziny) następnie przy pomocy miękkiej szmatki należy polerować drewno aż zacznie się błyszczeć a wosk wypełni wszystkie pory .Efekt rewelka

Offline

 

#69 2010-07-06 19:23:16

Fred

Pogromca kóz i owiec

Zarejestrowany: 2009-11-22
Posty: 126
Punktów :   

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

no to ci pomogę

Offline

 

#70 2010-07-06 20:20:42

 Hawken68

Użytkownik

Skąd: Puszcvzykowo
Zarejestrowany: 2010-06-25
Posty: 116
Punktów :   

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

Yankes62!Stosowałem opisaną przez Ciebie metodę przy 4 kolbach, z tym,ze przed położeniem wosku z terpentyna rozgrzewam kolbę opalarką, a potem nakładam wosk,który również traktuję opalarką,wtedy rewelacyjnie wsiąka w drewno!Na koniec polerka drobną watą stalową z odrobiną wosku i efekt rewelacja


Hurrey,hurrey for southern right hurrey!

Offline

 

#71 2010-07-06 21:12:56

yankes62

Niebieski dziubasek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 541
Punktów :   

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

Hawken68 napisał:

Yankes62!Stosowałem opisaną przez Ciebie metodę przy 4 kolbach, z tym,ze przed położeniem wosku z terpentyna rozgrzewam kolbę opalarką, a potem nakładam wosk,który również traktuję opalarką,wtedy rewelacyjnie wsiąka w drewno!Na koniec polerka drobną watą stalową z odrobiną wosku i efekt rewelacja

Dzięki . Dzisiaj metodą "na zimno" potraktowałem jeszcze Enfielda, Sharpsa, Lefosza , Navika i Dragona.Tak że "juz po ptokach"
Następnym razem spróbuję na ciepło

Offline

 

#72 2010-07-06 21:29:49

 kargen

Zjadacz sucharów

8671582
Skąd: Wawa
Zarejestrowany: 2010-01-08
Posty: 390
Punktów :   
WWW

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

Dodam jeszcze jedną rzecz do sprawy broni. Dziś przewoziłem mój nowy nabytek z domu do pracy. Większość broni mam w swoim gabinecie w pracy, bo moje dziecko jest nad wyraz zainteresowane wszelkimi wynalazkami niosącymi smierć i cierpienie Wychodząc z metra, napatoczyłem się na patrol Policji, który postanowił się zainteresować, co za dziwo mam owinięte prześcieradłem. Żeby było śmieszniej, zleciało się zaraz chyba z 10 policjantów, ale na szczęście mój główny rozmówca, był z tych inteligentniejszych. Kazał głównie pokazać zamek broni, oraz zapytał gdzie pracuje, skoro do pracy to to niosę. I tu mnie chyba uratowało (rzecz jasna w przenośni) to, że pracuje w muzeum. Na to hasło, gość się w pełni uspokoił i kazał mi jedynie sprawić sobie porządny pokrowiec

ps. cała ta historia to głównie pretekst, aby uśmiechnąć się do Yankesów o obiecany futerał Da radę Panowie?


For Dixie's land we take our stand, And live or die for Dixie!

Offline

 

#73 2010-07-07 17:26:06

yankes62

Niebieski dziubasek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 541
Punktów :   

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

kargen napisał:

Dodam jeszcze jedną rzecz do sprawy broni. Dziś przewoziłem mój nowy nabytek z domu do pracy. Większość broni mam w swoim gabinecie w pracy, bo moje dziecko jest nad wyraz zainteresowane wszelkimi wynalazkami niosącymi smierć i cierpienie Wychodząc z metra, napatoczyłem się na patrol Policji, który postanowił się zainteresować, co za dziwo mam owinięte prześcieradłem. Żeby było śmieszniej, zleciało się zaraz chyba z 10 policjantów, ale na szczęście mój główny rozmówca, był z tych inteligentniejszych. Kazał głównie pokazać zamek broni, oraz zapytał gdzie pracuje, skoro do pracy to to niosę. I tu mnie chyba uratowało (rzecz jasna w przenośni) to, że pracuje w muzeum. Na to hasło, gość się w pełni uspokoił i kazał mi jedynie sprawić sobie porządny pokrowiec

ps. cała ta historia to głównie pretekst, aby uśmiechnąć się do Yankesów o obiecany futerał Da radę Panowie?

U Yankesów wszystko "da radę" . Old savage zorientuje się w sytuacji i damy odpowiedź

Offline

 

#74 2010-07-07 21:40:55

 blue savage

Niebieski dziubasek

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 561
Punktów :   

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

Panowie, Kargenie, mam informacje na temat pokrowców. Wiadomo, że ceny wszystkiego idą w górę, więc i ceny materiałów też. W dniu dzisiejszym pokrowiec na długi karabin będzie kosztował 100 zł. Myślę, że to i tak niedużo zważywszy na jego jakość, którą niektórzy z nas mogą potwierdzić
Najlepiej byłoby zebrać parę zamówień (np. 4), wtedy Pani odkłada inne pracy i szybko wykonuje nasz temat.

Offline

 

#75 2010-07-07 22:30:29

 kargen

Zjadacz sucharów

8671582
Skąd: Wawa
Zarejestrowany: 2010-01-08
Posty: 390
Punktów :   
WWW

Re: Muszkiet lub jak kto woli karabin

To mnie możesz liczyć.


For Dixie's land we take our stand, And live or die for Dixie!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
liczniki na wodę wrocław