• Index
  •  » Inne
  •  » Mówią wieki 8/10 - Wojna w nowym stylu

#1 2010-08-07 11:10:46

von Munchhausen

Ojciec założyciel

3521182
Call me!
Skąd: Kłodzko
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 573
Punktów :   
WWW

Mówią wieki 8/10 - Wojna w nowym stylu

W nowym numerze "Mówią wieki" jest artykuł pana Michała Staniszewskiego o sposobie prowadzenia wojny, nowinkach w uzbrojeniu itp. W sumie niczego nowego się nie dowiedziałem, ale warto odnotować tę publikację, szczególnie że jest po polsku


http://csaregiment.pl/ nowa strona i forum 14th Louisiana

Offline

 

#2 2010-08-30 21:30:42

 Michał

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 37
Punktów :   

Re: Mówią wieki 8/10 - Wojna w nowym stylu

Dziękuję, że ktoś mnie czyta


- You and I both know the only reason you fought for the South,is you don’t like being told to do by the gover’ment. You ain’t never believe in Successionism, and you ain’t never believed in slavery, neither. So what’s the point in hatin’ the Union so much?
- All of ‘em on both such are just a bunch of hypocrites as far as I’m concerned. Country can keep to its own business and I’ll keep to mine

Offline

 

#3 2010-08-30 21:43:42

von Munchhausen

Ojciec założyciel

3521182
Call me!
Skąd: Kłodzko
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 573
Punktów :   
WWW

Re: Mówią wieki 8/10 - Wojna w nowym stylu

Prosimy o więcej Tym bardziej, że artykuł choć ciekawy, to jednak porusza kwestie najbardziej podstawowe i ogólne. Miło by było poczytać rozwinięcie zarysowanych w artykule zagadnień.


http://csaregiment.pl/ nowa strona i forum 14th Louisiana

Offline

 

#4 2010-08-31 00:19:47

 Michał

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 37
Punktów :   

Re: Mówią wieki 8/10 - Wojna w nowym stylu

A to już zależy od redakcji, ja się dostosowuje do jej życzeń w pisaniu. "Mówią Wieki" sa popularnonaukowym czasopismem dlatego należało umieścić tam podstawy . W piątek złożyłem w bellonie do druku "Fort Pillow 1864". Może wydadzą


- You and I both know the only reason you fought for the South,is you don’t like being told to do by the gover’ment. You ain’t never believe in Successionism, and you ain’t never believed in slavery, neither. So what’s the point in hatin’ the Union so much?
- All of ‘em on both such are just a bunch of hypocrites as far as I’m concerned. Country can keep to its own business and I’ll keep to mine

Offline

 

#5 2010-08-31 12:12:21

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Mówią wieki 8/10 - Wojna w nowym stylu

Kurcze, tak jakoś znajomo brzmiało nazwisko autora Mam i przeczytałem. Cieszy każde polskojęzyczne wydanie w tematyce ACW, ale apetyt jest na znacznie więcej.


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#6 2010-08-31 23:50:56

 Michał

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 37
Punktów :   

Re: Mówią wieki 8/10 - Wojna w nowym stylu

Znam ten ból... swoją drogą w marcu tego roku Mówią Wieki wypuściły mój artykuł o spaleniu Atlanty


- You and I both know the only reason you fought for the South,is you don’t like being told to do by the gover’ment. You ain’t never believe in Successionism, and you ain’t never believed in slavery, neither. So what’s the point in hatin’ the Union so much?
- All of ‘em on both such are just a bunch of hypocrites as far as I’m concerned. Country can keep to its own business and I’ll keep to mine

Offline

 

#7 2010-09-01 08:49:49

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Mówią wieki 8/10 - Wojna w nowym stylu

Też mam i czytałem. Bardzo mi się podobał, bo nie znam za dobrze tego teatru wojny. Z resztą tu tez dałem linka.

http://www.louisiana.pun.pl/viewtopic.php?id=126

Gorsza sprawa, bo gdzieś tak skutecznie schowałem ten nr że nie mogę go znaleźć Chciałem sobie go odświeżyć, bo zebrało mnie teraz na czytanie "Przeminęło z wiatrem"


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » Mówią wieki 8/10 - Wojna w nowym stylu

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
weekend w spa Ciechocinek