• Index
  •  » Inne
  •  » Czarny proch - aspekt prawny

#31 2010-10-24 15:02:43

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Niebieski Kapralu, zgadzam się z Tobą. Zgadzam się również z tym, że tego typu sprawy powinny być przez nas TU poruszane. Ale nie mam już cierpliwości do pisania w stylu: Oni to, Oni tamto. Jak ktoś ma jakieś konstruktywne propozycje to niech napiszę i pomyślimy jak je zrealizować, jaką drogę wybrać itp.
Wywaliło mi wczorajszego posta, a chciałem napisać, że może warto włączyć się w nurt ustaleń i np poruszyć tą kwestię (czarnego prochu i broni cz.p.) np w liście, mailu itp do ministra, jakiegoś posła (od tego tematu, nie wiem kogo, bo nie siedzę w temacie). a może odniesie to jakiś skutek. Pracowałem przez 2,5 roku w urzędzie centralnym i czasem taki "głos ludu" był uznany jako "głos Boga"
EDIT:
Piszę czasem, bo wiem że nie zawsze można to uznać za drogę skuteczną. Tzn w takich sytuacjach pasuje cytat: Ktoś ma lepszego wuja generała.

Ostatnio edytowany przez greywolf (2010-10-24 15:04:09)


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#32 2010-10-24 15:44:26

 Słoczu

Użytkownik

5253633
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2010-09-02
Posty: 100
Punktów :   
WWW

Re: Czarny proch - aspekt prawny

no właśnie, i tego typu list mozna puścić w GRH.

Myślę że setki, jak nie więcej wpisów rekonstruktorów mogło by wiele zdziałać.

Offline

 

#33 2010-10-24 16:13:05

 blue savage

Niebieski dziubasek

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 561
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Sorry, że zacytuję siebie z poprzedniego postu: "Różne organizacje i stowarzyszenia strzeleckie się gimnastykowały nad projektami ustaw przyjaznych dla obywateli, a szczególnie rekonstruktorów."
Na bierząco od paru lat zgłębiam lekturę magazynu "Strzał". Na jego łamach możemy śledzić walkę ludzi poważnie zaangażowanych w nasze dobro. Nie są to ludzie z łapanki, lecz powazni fachowcy. I co ? I kicha. Uznaniowość i zagrożenie ze strony ciemnego zwykłego obywatela ciągle bierze górę. Na nic statystyki zagraniczne i krajowe.
Chcecie pisać w imieniu GRH, proszę na Dobroni.pl właśnie się tym zajmują:
http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,ust … zmian,5417
Może się mylę, ale rekonstruktorzy są za małą grupą, aby posłowie liczyli się z ich głosami. No i broń na ślepaki to zagrożenie dla ... (sami sobie dodajcie).

Ostatnio edytowany przez blue savage (2010-10-24 16:19:54)

Offline

 

#34 2010-10-24 22:26:08

Greywolf

Mistrz ciętej riposty

4811975
Call me!
Skąd: k/Warszawy
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 801
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Kapralu, jak mawiał Mark Twain: Lepiej spróbować i przegrać niż w ogóle nie próbować. A nie mówię o liście z  podpisami. Rzuciłem hasło bo nie śledzę tematu. Skoro jesteś bliżej problemu, to chętnie się dołączę do czegoś, no może z wyjątkiem mówienia, że nic się nie da zrobić.
A skoro jest już jakiś "obywatelski" głos to warto go poprzeć. TO zawsze jakaś alternatywa, w prównaniu, do faktycznego czekania aż ktoś zdecyduje w naszej sprawie.


Hurrah! Hurrah!
For Southern rights, hurrah!
Hurrah for the Bonnie Blue Flag that bears a single star.

Offline

 

#35 2010-10-25 18:46:15

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Na 'iweb'ie' też były poruszane takie inicjatywy.
Wg moich obserwacji, siłą broni czarnoprochowej nie są rekonstruktorzy, tylko ludzie zjeżdżający się na zawody strzeleckie (w zdecydowanej większości nie mający nic wspólnego z rekonstrukcją), a mający niezłe koneksje i siłę przebicia.
Niestety znów muszę się zgodzić z Jankeskim Kapralem. Nie wątpię, że kiedy powstanie 'obywatelski ruch' w tej sprawie, my go poprzemy. Ale wyskakiwac przed szereg nie zamierzam, tym bardziej, że w naszym kraju nie brakuje ludzi obeznanych z tematem (np. Willi).

Wybaczcie Panowie, ale zaraz szlag mnie trafi (!!!):
http://fakty.interia.pl/polska/news/sld … on,1549210

Ostatnio edytowany przez smednir (2010-10-25 18:58:12)


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#36 2010-10-25 19:31:28

 blue savage

Niebieski dziubasek

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 561
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Panowie, pisałem o ICH zamiarach 22.10. Specjalnie nie wymieniłem nazwy partii, żeby uniknął oskarżeń o uprawianie polityki.
Takie wypowiedzi o "zero" dla broni palnej świadczą o całkowitej niewiedzy i nonszalancji wobec statystyk albo o celowym pozbawieniu obywateli ich praw.
Morderca z ubiegłego tygodnia używał nielegalnej broni. Jeśli się zabierze całkowicie legalną broń obywatelom, staną się bezbronni wobec przestępców, a ci zawsze bedą mieli dostęp do broni bez ograniczeń, oczywiście nielegalnej czyli bez żadnej kontroli.

Offline

 

#37 2010-10-25 20:04:05

yankes62

Niebieski dziubasek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 541
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

blue savage napisał:

Panowie, pisałem o ICH zamiarach 22.10. Specjalnie nie wymieniłem nazwy partii, żeby uniknął oskarżeń o uprawianie polityki.
Takie wypowiedzi o "zero" dla broni palnej świadczą o całkowitej niewiedzy i nonszalancji wobec statystyk albo o celowym pozbawieniu obywateli ich praw.
Morderca z ubiegłego tygodnia używał nielegalnej broni. Jeśli się zabierze całkowicie legalną broń obywatelom, staną się bezbronni wobec przestępców, a ci zawsze bedą mieli dostęp do broni bez ograniczeń, oczywiście nielegalnej czyli bez żadnej kontroli.

No nie . Znowu muszę przyznać Ci rację. Dopalacze stały się nielegalne . W ciągu tygodnia "zeszły" do podziemia i teraz są bez żadnej kontroli:
To samo będzie z bronią czarnoprochową. W Niemczech po kilku hecach z bronią palną , teraz każdy posiadacz Howkena musi mieć pancerną szafę żeby toto tam trzymać:P Nad kominkiem możesz sobie powiesić znalową atrapę.

Offline

 

#38 2010-10-25 20:20:37

 blue savage

Niebieski dziubasek

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 561
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Może i Niemcy mieli za dużo broni czarnoprochowej walającej się po każdym kącie, ale Polska w porównaniu z Niemcami to gorzej niż kraj okupowany.
W Niemczech na 1000 osób przypada 120 sztuk legalnej broni palnej, a w Polsce niecałe 8. Różnica ?
Żeby pogrążyć nasz kraj podam, że w Czechach ta liczba wynosi 62.

Offline

 

#39 2010-10-25 20:32:41

 smednir

Bimbrownik

311735
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 1018
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Żeby już się nie denerwować, siedzę cicho i czekam...
Ale wszystko ma swoje granice.


"Only God can stop us now. And it is my firm belief, Jeb, that The Almighty is a Southerner."
Ben Horne ("TP")

Offline

 

#40 2010-10-26 08:33:54

 Paul Yank

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 105
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Mam nadzieję, że w Parlamencie pojawią się jednak głosy rozsądku i ustawa o broni nie będzie następnym prawnym bublem nieprzystającym do rzeczywistości. Patrząć jednak jak Senat ,,olał" opinie prawne wskazujące na niezgodność ustawy antydopalaczowej z Konstytucją nie powinniśmy liczyć na zbyt wiele...
P.s. Idąc tropem myślenia(?) naszych ,,polytycznych elyt" to w Polsce powinno się zakazać posiadania samochodów, przecież w wypadkach samochodowych ginie w tym kraju około 5 tys. ludzi rocznie

Offline

 

#41 2010-10-27 15:39:31

 blue savage

Niebieski dziubasek

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 561
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Małe przemyślenie: Najgorzej na całkowitym zakazie posiadania broni palnej wyjdą bogaci ludzie. Bardzo bogatych będzie stać na firmy ochroniarskie, ale mniej zasobni będą zdani na łaskę i nie-łaskę bandziorów uzbrojonych w nielegalną broń. Przestępcy ci będą ich bezstresowo "odwiedzać". Na ten temat mogą się wypowiedzieć "uszczęśliwieni zerem" mieszkańcy W.Brytanii
Najbardziej mnie rozbawiła propozycja rekompensaty pieniężnej z strony policji za zdaną broń. Jak zdawałem swojego gazowca nie dostałem ani grosza.
W normalny krainach np. w Teksasie jest bank, w których widnieje napis "legalna broń mile widziana". Od kiedy go wywieszono nie było żadnego napadu. Proste i logiczne

Ostatnio edytowany przez blue savage (2010-10-27 15:40:42)

Offline

 

#42 2010-10-27 18:35:41

 brunio

Zjadacz sucharów

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 453
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Autorowi tej ustawy - Napierniczakowi, czy jak-mu-tam należy obciąć fiuta, zamknąć toto w szafie pancernej na komendzie policji i wydawać mu nie za często i za specjalnym zezwoleniem (jako potencjalne narzędzie gwałtu) a jest jakaś szansa że idioci nie będą się mnożyć.


Poprawność polityczna to syfilis umysłu

Offline

 

#43 2010-10-30 11:01:04

 blue savage

Niebieski dziubasek

Skąd: Bielawa
Zarejestrowany: 2010-01-21
Posty: 561
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Offline

 

#44 2010-10-30 11:27:39

yankes62

Niebieski dziubasek

Zarejestrowany: 2009-10-31
Posty: 541
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

blue savage napisał:

Dla informacji:
http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,w-s … nicji,5606

Dobrze że są ludzie którzy rozumieją - nas rekonstruktorów. Podejrzewam że istnieją u nas firmy które bez problemu wykonają kopie (salutacyjne) broni będącej dla 'normalnego' rekonstruktora poza zasięgiem:
Dostępność(bez pozwolenia) broni czernoprochowej i data graniczna 1850 to już inna bajka:

Offline

 

#45 2010-10-30 14:04:32

 Hawken68

Użytkownik

Skąd: Puszcvzykowo
Zarejestrowany: 2010-06-25
Posty: 116
Punktów :   

Re: Czarny proch - aspekt prawny

Brunio!Całkowicie sie z tobą zgadzam!Tak samo z reszta nazywam tego pana"Napierniczak"Czerwoni odkąd opuściła ic "klasa robotnicza' szukaja poparcia u feministek,zboczeńców, a teraz probuja zdobyc poparcie chyba u "blondynek", bo zastrzelenie kogoś z nielegalnej broni przez przestepcę jest argumentem za rozszerzeniem dostepu do broni:gdyby ktos w biurze poseslskim miał broń to by zastrzelił sprawce zanim zaatakowal on nożem!tak pomysli myslacy czlowiek,blondynka odwrotnie!A tak w ogole to w "naszych' czasach nie na darmo mówili "Dobry czerwony to martwy czerwony"!;-)


Hurrey,hurrey for southern right hurrey!

Offline

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » Czarny proch - aspekt prawny

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
weekend w wellness Ciechocinek Regały z drewna airmaxsklepfreerun skup samochodów legionowo komisokazja